Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Opadające powieki górne zwykle nie dodają uroku – kobiety często starają się zamaskować ten defekt przy pomocy makijażu. Problem ten może dotyczyć jednego lub obojga oczu i zdarza się, że z czasem, nadmiar skóry na powiece zaczyna utrudniać widzenie. Dlatego zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych, warto pozbyć się tego mankamentu oraz zdecydować się na skuteczne zabiegi na opadające powieki.

Z wiekiem spada produkcja kolagenu, przez co skóra staje się bardziej wiotka i mniej elastyczna. Dotyczy to także powiek – właśnie wtedy zaczynają one „opadać”. Mimo że proces starzenia jest nieunikniony, to jednak można go powstrzymać i zlikwidować jego konsekwencje. Ratunkiem są między innymi zabiegi, dzięki którym powieki mogą zostać na powrót podniesione, a okolica skóry oka odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Blefaroplastyka – plastyka powiek

Mimo że jest to zabieg chirurgiczny, to nie należy się go obawiać. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, poddany niemu pacjent już tego samego dnia może oglądać telewizję, korzystać z telefonu, a po dobie jest wypisywany ze szpitala do domu. Po 10 dniach z powiek usuwane są szwy – od tego momentu można powrócić do zwyczajnej aktywności i pracy.

Podczas zabiegu blefaroplastyki wykonuje się cięcia w miejscu załamania powieki i usuwa nadmiar skóry powiek – dzięki temu blizna po zabiegu jest niewielka oraz niewidoczna, a lekarz ma możliwość, aby na nowo ukształtować powiekę. Zabieg ten jest zalecany osobom, które chcą pozbyć się defektu estetycznego (wynikającego ze starzenia się okolicy oczu) i tym:

  • którym opadająca górna powieka lub powieki ograniczają pole widzenia,
  • którym dokucza uczucie ciężkości powiek,
  • którzy cierpią na niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej.

Efekty tego zabiegu utrzymują się przez około 7-10 lat i nie trzeba na nie długo czekać – są widoczne tuż po jego przeprowadzeniu. Taki lifting powiek powoduje odmłodzenie wyglądu i zwiększa napięcie skóry wokół oczu. Jednak najlepsze rezultaty przynosi blefaroplastyka poprzedzona zabiegami rewitalizującymi – warto, aby zalecił je lekarz, biorąc pod uwagę skalę problemu danego pacjenta.

Z plastyki powiek przeprowadzanej tą metodą nie mogą skorzystać kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na poważne choroby systemowe (np. niewydolność krążenia, cukrzycę). Przeciwwskazaniem do jej wykonania są także problemy z ciśnieniem krwi, niedokrwistość, skazy naczyniowe, infekcje.

Termolifting – skuteczny zabieg bez skalpela

W medycynie estetycznej wykorzystywane są również inne zabiegi na opadające powieki m.in. termolifting który jest bezbolesny, bezpieczny i wykorzystuje fakt, że skóra ma zdolność do regeneracji. Jest on z powodzeniem stosowany w przypadku opadających powiek oraz skutkuje wygładzeniem w okolicy oka.

Wykonuje się go, przykładając we wskazane miejsce głowicę z mikroigłami, które emitują promieniowanie podczerwone. Dzięki temu wewnętrzne warstwy skóry właściwej zostają rozgrzane, co stymuluje produkcję włókien kolagenowych – skóra staje się bardziej elastyczna, napięta i gładka. Termolifting można wykonywać w okolicach skóry oczu, aby pozbyć się zmarszczek, „kurzych łapek” i by zminimalizować problem nadmiaru skóry i opadających powiek górnych.

Zabieg tej jest przeznaczony dla osób, których skóra utraciła jędrność i stała się wiotka – efektem tego może być między innymi opadająca powieka. Niestety muszą z niego zrezygnować ci, którzy cierpią na choroby nowotworowe, na zaburzenia krzepliwości krwi, mają wszczepione urządzenia elektryczne, skłonność do bliznowców i kobiety w ciąży.

Klinika medycyny estetycznej Velvet Clinic – przywrócimy Tobie komfort życia i młody wygląd

Jeżeli dotknął Cię problem opadania powiek, pozwól nam pomóc Tobie się z nim uporać. Nasi specjaliści w Velvet Clinic opracują dla Ciebie indywidualny plan działania, tak aby skóra okolic oczu prezentowała się estetycznie i młodo.

W zależności od tego, jaki efekt zamierzasz osiągnąć i od tego, czego potrzebuje twoja uroda, zaproponujemy ci odpowiednie zabiegi. Plastyka powiek i termolifting są przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów i przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Dlatego też zaufaj najlepszym – umów się na konsultację, a opadająca powieka przestanie być twoim problemem!