Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Wybór najlepszego korektora pod oczy nie jest prosty, ponieważ kosmetyk ten powinien nie tylko maskować cenie pod oczami i zasinienia, ale również nawilżać i pielęgnować delikatną skórę znajdującą się w ich okolicach. Jak zatem wybrać korektor pod oczy? W jaki sposób go aplikować? Odpowiadamy.

Jak wybrać najlepszy korektor pod oczy?

Wybór dobrego korektora pod oczy jak wspomniano we wstępie nie jest prosty, ponieważ produkt ten spełnia wiele funkcji. Najlepszy korektor pod oczy nie tylko bowiem maskuje cienie pod oczami, czy kamufluje różnego rodzaju zasinienia i niedoskonałości, ale również pielęgnuje i nawilża delikatną skórę znajdującą się w okolicach oczu. Jak zatem go wybrać? Istotny w tym przypadku jest właściwy dobór odcieniu korektora, który powinien być trochę jaśniejszy niż cera oraz stosowany podkład. Istotny jest także odpowiedni skład korektora, który powinien posiadać zarówno składniki odżywcze, jak i rozświetlające cerę. Bardzo ważną kwestią jest również odpowiednia konsystencja, ponieważ korektor powinien być na tyle lekki, by nie obciążać dodatkowo delikatnej skóry w okolicach oczu.

Najczęściej popełniane błędy przy doborze korektora pod oczy?

Wybór korektora pod oczy w praktyce nie jest prosty, co wynika z faktu, że dokonując go należy uwzględnić wiele różnych kwestii. W efekcie często kosmetyk jest dobierany nieprawidłowo, a najczęściej popełniane błędy to:

  • źle dobrana konsystencja korektora, co powoduje nie tylko, że trudniej będzie się on nakładał, ale sprawi również, że cały makijaż będzie wyglądał nieestetycznie;
  • wybór nieodpowiedniego odcieniu korektora, co sprawi, że po aplikacji będzie się on widocznie odznaczał. Błąd ten ciężko zniwelować nawet odpowiednio dobranym podkładem;
  • źle dobrane przeznaczenie, co wynika z faktu, że korektor powinien być dobrany do rodzaju cery, np. dojrzałej.

Jak aplikować korektor pod oczy?

Chcąc uzyskać idealny efekt użycia korektora należy odpowiednio zaaplikować kosmetyk. Istotne w tym przypadku jest to, by najpierw dokładnie umyć oraz osuszyć twarz, a następnie nałożyć na powiek dobrej jakości krem nawilżający. W efekcie skóra będzie wyglądała zdrowo i nie ulegnie przesuszeniu. Następnie należy przejść do nałożenia niewielkiej ilości korektora w wewnętrznych kącikach oczu oraz w tzw. dolinie łez. W przypadku posiadania dużych zasinień zaleca się nałożenie niewielkiej ilości kosmetyku na całe dolne powieki. W kolejnym kroku należy rozsmarować korektor, by doskonale łączył się ze skórą, do czego warto użyć wilgotnej gąbeczki. W przypadku nakładania korektora istotne jest to, by aplikować jego niewielkie ilości, a w przypadku potrzeby nakładać go w kolejnym etapie. Zapobiegnie to rolowaniu się kosmetyku i odkładaniu go na zmarszczkach. Ostatnim etapem jest przypudrowanie korektora.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór odpowiedniego korektora pod oczy może wymagać przetestowania wielu różnych kosmetyków. Pozwoli to bowiem wybrać produkt, który będzie pasował nie tylko do rodzaju i odcieniu posiadanej cery, ale również stosowanego podkładu.