Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Dziecięca skóra jest bardzo wymagająca. Bardzo łatwo jest ją podrażnić, wiele substancji może ją także uczulać. Z tego powodu niezwykle ważne jest to, aby wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka. Czym powinny się charakteryzować produkty z takim przeznaczeniem? Podpowiadamy w naszym artykule!

Hipoalergiczny skład

Wysokiej jakości kosmetyki dla dzieci to takie, które mają bezpieczny skład. To znaczy, że opiera się on jedynie na hipoalergicznych substancjach, które nie zaszkodzą wrażliwej skórze dziecka. Właściwości hipoalergiczne kosmetyków potwierdzają certyfikaty i odznaczenia zdobyte w wyniku zaawansowanych testów dermatologicznych i badań laboratoryjnych. Wybierajmy zatem przede wszystkim te produkty, które zostały docenione przez ośrodki badawcze.

Co więcej, pamiętajmy też o innych środkach, które powinny mieć hipoalergiczny skład. To między innymi produkty piorące. Na wypadek, gdyby proszek lub płyn nie wypłukał się dostatecznie, nie będzie on stanowił zagrożenia dla delikatnej, dziecięcej skóry. Pielęgnacja to zatem nie tylko kosmetyki – zwracajmy uwagę na wszystkie inne produkty, z którymi dziecko będzie miało styczność.

Naturalne składniki

Jednymi z najlepiej działających składników kosmetyków są te pochodzenia naturalnego. Produkty z krótkimi składami, opierające swoje działanie na naturalnych substancjach, będą doskonałe do pielęgnacji dziecięcej skóry. Olejki, proteiny, ekstrakty, wyciągi, naturalne prebiotyki to jedne z przykładów takich składników. Doskonałą opcją są kosmetyki zawierające aloes – ta pożyteczna roślina pozwala nam sprawdzi się w przypadku ugryzień po owadach i przy poparzeniach. Jest także antybakteryjny, dezynfekujący, przeciwzapalny, przeciwgrzybiczy.

Bez względu na to, jak bardzo naturalny jest skład wybranych przez nas kosmetyków dla dziecka, należy i tak bardzo uważać przy jego stosowaniu i obserwować, czy nie pojawiają się jakieś niepożądane reakcje organizmu.

Niech kąpiel stanie się zabawą!

Choć niektóre dzieci uwielbiają kąpiele i mogłyby nie wychodzić z wanny, inne, wręcz przeciwnie, trudno zmusić do mycia. Dzięki kosmetykom możemy sprawić, że kąpiel nie będzie już dla nich taka straszna. Kolorowe, pachnące, barwiące wodę kosmetyki dla dzieci do kąpieli sprawdzą się tutaj świetnie! Co mamy do wyboru?

  • tabletki musujące;
  • płyny do kąpieli z bohaterami ulubionych bajek;
  • pudrowe piany;
  • galaretki do kąpieli;
  • musujące kule do kąpieli (do kupienia na stronie Eurochemii: https://eurochemia.com/69-kule-do-kapieli).

Z pewnością znajdziemy takie kosmetyki do kąpieli, które sprawią, że każdy maluch będzie się doskonale bawił!

W jakie kosmetyki wyposażyć się w pierwszej kolejności?

Każdy niemowlak potrzebuje odpowiedniej ochrony i pielęgnacji, w czym pomogą właściwie dobrane kosmetyki. Na liście zupełnie podstawowych środków znajdują się: krem na odparzenia i puder, mleczko do kąpieli zmiękczające wodę, delikatne, hipoalergiczne mydło, oliwka do ciała, szampon (wybierz taki, który nie szczypie w oczy), kremy z filtrem do twarzy i ciała.

Kosmetyki dla dzieci – podsumowanie

Czym zatem powinny wyróżniać się kosmetyki dla dzieci? Wybierajmy hipoalergiczne produkty (także środki czystości, które będą miały kontakt ze skórą dziecka, na przykład środki piorące). Stawiajmy przede wszystkim na naturalne składniki. Urozmaićmy kąpiel dziecka kosmetykami, które przekonają do mycia nawet największego uparciucha. Dla noworodka dobierzmy delikatne kosmetyki, które nawilżą skórę, ochronią przed oparzeniami i promieniowaniem UV.