Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Kosmetyki naturalne już od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. Co jest w nich tak niezwykłego, że są tak często wybierane do pielęgnacji skóry? To skuteczność, bezpieczeństwo stosowania, a przede wszystkim widoczne efekty działania. Doskonale wpisują się również w ideę życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Jak działają kosmetyki naturalne?

Składniki kosmetyków naturalnych

Od tysiącleci ludzie czerpią z natury składniki do pielęgnacji skóry. Dziś, dzięki połączeniu wiedzy dermatologicznej oraz kosmetologicznej coraz szerzej poznajemy ich właściwości i działanie. Kosmetyki naturalne to kompozycje składników takich, jak ekstrakty z roślin, kwasy roślinne czy także oleje. Jest wśród nich olej z awokado, z pestek malin, macadamia, czy masło shea. To oczywiście tylko kilka przykładów. Każdy ma silne działanie odżywcze. Oleje przede wszystkim chronią skórę przed przesuszeniem, nawilżają ją, koją i wspomagają funkcje warstwy hydrolipidowej.

Ekstrakty roślinne silnie odżywiają i regenerują skórę oraz pobudzają jej metabolizm. Kwasy pomagają usunąć martwy naskórek, stanowiący barierę w przenikaniu substancji witalizujących. Są składnikami peelingów enzymatycznych, które mogą być stosowane do każdego rodzaju skóry, także wrażliwej i trądzikowej.

Kosmetyki naturalne w koreańskim rytuale piękna

Azjatki od wieków doceniają moc odpowiedniej pielęgnacji. Ich rytuał piękna opiera się na działaniu naturalnych składników, skomponowanych tak, by zaspokajać wszystkie potrzeby skóry. Składa się na niego dwustopniowe oczyszczanie olejami roślinnymi lub płynem micelarnym oraz kosmetykiem z użyciem wody, o botanicznym składzie. Kolejny krok to złuszczanie z wykorzystaniem peelingów enzymatycznych, opartych na enzymach roślinnych lub peelingów mechanicznych, w których ścierniwem jest kawa, cukier czy sól himalajska. Po tak intensywnym zabiegu, skóra wymaga przywrócenia właściwego pH z użyciem toników lub hydrolatów. Kolejny etap to esencja nawilżająco-odżywiająca.

Następne jest intensywne odżywienie, dzięki serum oraz maseczkom – także tym w formie płachty. Po ich zastosowaniu trzeba zadbać o delikatną skórę wokół oczu, która jest szczególnie podatna na powstawanie zmarszczek. Rekomendacją jest naturalny krem pod oczy. Przedostatnim krokiem jest aplikacja kremu nawilżającego o naturalnym składzie. A krok ostatni to ochrona przeciwsłoneczna, którą należy stosować codziennie.

Kosmetyki botaniczne są doskonałe w tak przeprowadzanym rytuale, gdyż zaspokajają wszystkie potrzeby skóry. Utrzymują ją w najlepszej kondycji, dzięki czemu jest ona dłużej młoda, jędrna i rozświetlona. Po prostu zdrowa!

Sprawdź ofertę kosmetyków naturalnych od Bielenda