Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zachowanie pięknej i zdrowej skóry na wiele lat to cel wielu osób. Chcemy, aby nasza skóra była jędrna i pełna blasku, dlatego coraz częściej poszukujemy informacji o tym, jak o nią zadbać bez inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Na pierwszy plan w poprawie jakości naszej skóry wysuwa się kwas hialuronowy, który bije rekordy popularności w liczbie zapytań w witrynach internetowych. Czym jest ten sławny kwas i jakie ma właściwości, a także jak go suplementować? Tego dowiesz się w tym artykule!

Występowanie kwasu hialuronowego w organizmie człowieka

Kwas hialuronowy https://terranovapolska.pl/nasze-produkty/60-kwas-hialuronowy.html to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ciele człowieka. Najbardziej znany jest z tego, że opóźnia procesy starzenia się skóry, ale powinniśmy jeszcze kojarzyć go jako składnik mazi stawowej, występuje również w naczyniach krwionośnych oraz w ciele szklistym oka. Jest jednym z bardziej pożytecznych związków w naszym organizmie. Niestety, po 25 roku życia, kwas ten zaczyna zanikać, a w wieku 80 lat ulega całkowitemu rozkładowi. Nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie przeciwstawiać się procesowi zanikania kwasu hialuronowego, dlatego należy włączyć odpowiednią suplementację, która opóźni ten proces.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy wyróżnia się przede wszystkim właściwościami higroskopijnymi. Jest on swoistą gąbką, która wiąże wilgoć w skórze właściwej, dlatego jest częstym składnikiem kosmetyków, w tym kremów nawilżających. Dzięki tym właściwościom nawilżającym jest również stosowany w medycynie estetycznej jako płyn do mezoterapii lub nawilżający kwas wypełniający drobne zmarszczki wokół oczu czy ust, a także podczas modelowania ust. W gabinecie kosmetycznym jest przede wszystkim otrzymywany jako roztwór proszku oraz wody, dzięki czemu utrzymuje się jego stabilność i żelowa konsystencja. W warunkach domowych nie jesteśmy w stanie w bezpieczny sposób przeprowadzić tego procesu, dlatego powstały skuteczne suplementy diety.

Czy warto suplementować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy w naszym organizmie zaczyna zanikać po ukończeniu 25 lat, a jednocześnie odpowiada za ważne elementy naszego funkcjonowania. Z jednej strony możemy powiedzieć, że wpływa na nasz wygląd i ogólny stan skóry, ale z drugiej strony wpływa również na naszą sprawność fizyczną jako składnik mazi stawowej, nasze zdrowie, ponieważ występuje w naczyniak krwionośnych, a także jest odpowiedzialny za prawidłowy wzrok. To wszystko sprawia, że warto wziąć pod uwagę suplementację kwasu hialuronowego jak najwcześniej. Najprostszą formą suplementacji będzie zastosowanie kapsułek, które w składzie zawierają kwas hialuronowy oraz składniki, które wspierają jego działanie. Suplementem, który warto włączyć do swojej diety, jest wegański suplement Kwas Hialuronowy od firmy Terranova Polska. W skład suplementu wchodzą jeszcze owoce dzikiej róży i borówki, krzemionka, liść pokrzywy, pędy skrzypu polnego, liść pietruszki oraz pestki dyni. Suplement kwasy hialuronowego należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Odpowiednia suplementacja może powstrzymać szybkie starzenie się skóry, ale także przeciwstawiać się innym niedogodnością związanym z utratą tego związku chemicznego na przestrzeni całego życia.