Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zabieg HIFU uważany jest obecnie za jedną z najbardziej skutecznych metod redukcji zmarszczek. HIFU to idealne rozwiązanie dla Pań chcących odmłodzić swoją skórę i wymodelować sylwetkę za pomocą ultradźwięków. Zabieg HIFU nie wymaga okresu rekonwalescencji, a jego efekty można porównać do liftingu chirurgicznego.

Jeśli marzysz o naturalnym efekcie odmłodzenia, ale obawiasz się zabiegów z użyciem igły i skalpela, możesz skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej, które wykonują bezinwazyjny lifting twarzy HIFU w Krakowie.

Czym jest HIFU Kraków?

Nazwa HIFU pochodzi od angielskich słów “high intensity focused ultrasound”, czyli innymi słowy chodzi o skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Zabieg HIFU wykonywany w Krakowie polega na niechirurgicznym liftingu twarzy i ciała. Dzięki niemu jesteśmy w stanie efektywnie i długotrwale zmniejszyć istniejące zmarszczki.

Technologia HIFU w ostatnim czasie stała się bardzo popularną metodą walki z objawami starzenia się skóry. Podbija rynek dzięki swojej skuteczności, a co najważniejsze – aby móc cieszyć się zauważalnym efektem, wystarczy wykonanie nawet jednego zabiegu. HIFU Kraków nazywane jest liftingiem bez skalpela. Powodem tego jest użycie wcześniej wspomnianych skoncentrowanych fal ultradźwiękowych, które zagęszczają skórę i ujędrniają ją, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej widoczne.

Przebieg zabiegu HIFU w Krakowie

Zanim przystąpimy do zabiegu, najpierw musimy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi z nami wywiad i wykluczy wszystkie przeciwwskazania. Podczas konsultacji, pacjentka określa, które zmarszczki chciałaby usunąć, później z kolei dobierane są właściwe kartridże działające na ściśle określonych głębokościach. Przed zabiegiem skóra zostaje oczyszczona, a następnie rozpoczyna się mapowanie skóry pola zabiegowego. Innymi słowy jest to oznaczenie partii skóry, które mają zostać poddane zabiegowi. Następnie na twarz nałożony zostaje żel, dzięki któremu fale ultradźwiękowe będą mogły przeniknąć wewnątrz.

W czasie wykonywania zabiegu HIFU Kraków, osoby posiadające niski próg bólowy, mogą odczuwać lekki dyskomfort. Może wystąpić uczucie mrowienia lub kłucia. Czas trwania zabiegu zależy od powierzchni skóry, która poddana jest liftingowi twarzy. Zazwyczaj proces ten trwa do około 60 minut.

Efekty HIFU Kraków

Pierwsze efekty liftingu technologią HIFU widoczne są zaraz po zabiegu. Końcowe efekty z kolei, widoczne są po 90 dniach. Jest to czas, w którym wytwarza się nowy kolagen. To, jak długo efekty zabiegu będą widoczne, zależy od indywidualnych predyspozycji klienta, trybu życia i właściwości skóry. Rezultat utrzymuje się średnio około 12 – 18 miesięcy. Dzięki zabiegowi HIFU Kraków możemy uzyskać poprawę elastyczności skóry, uniesienie brwi, poprawę wyglądu szyi oraz zmniejszenie wiotkości skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU Kraków?

Lifting twarzy to marzenie wielu kobiet. Jednak nie każda z nas może z niego skorzystać. Zatem jakie przeciwwskazania eliminują nas od zabiegu technologią HIFU? Oto one:

 • ciąża, połóg, karmienie piersią
 • choroba nowotworowa
 • przebyte udary mózgu
 • choroby serca, karmienie piersią
 • zaburzenia krwotoczne
 • stany zapalne w miejscu zabiegowym
 • aktywna opryszczka
 • padaczka
 • ogólne osłabienie organizmu
 • terapia antybiotykowa
 • menstruacja
 • cukrzyca i nadciśnienie.