Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Kaskada – opis gry.

Kaskada jest loterią pieniężną, której organizatorem jest Totalizator Sportowy. Organizowana jest od 9 maja 2011 roku. Na przestrzeni lat jej losowania wyglądały następująco:

– od 2011 roku losowania przeprowadzane były od poniedziałku do soboty

– od 2013 roku losowania odbywały się codziennie

– od 2016 roku losowania przeprowadzane są dwa razy dziennie.

Jest to gra różniąca się od pozostałych gier liczbowych tym, że tutaj gracz nie może typować własnych liczb. Na kuponie otrzymuje się dwa losowe zestawy 12 liczb, które wybierane są ze zbioru liczb od 1 do 24.
Zestawy te wzajemnie się pokrywają, oznacza to, że wszystkie liczby ze zbioru występują dokładnie raz w jednym z dwóch zestawów.

Do wygranej najniższego stopnia potrzebne jest trafienie 8 liczb, a wygrane są stałe i niezależne od puli, główna wygrana to 250 000 zł.

Jak grać, aby wygrać?

Faktem jest to, że prawdopodobieństwo wygrania w tej grze jest najwyższe spośród wszystkich gier oferowanych przez LOTTO. Każdy z grających zawsze ma szansę na wygraną, a kupując dodatkowo większą ilość kuponów szanse te można jeszcze powiększyć. Można również wziąć udział w dowolnym losowaniu z sześciu nadchodzących.

W grze tej można grać jedynie na chybił trafił, tak więc nie ma możliwości typowania swoich liczb a trzeba się tutaj w tym wypadku zdać na system. Niejednego już on zawiódł. Niejednego też uszczęśliwił i to właśnie w tym momencie, kiedy się tego najmniej spodziewał. Nie ma tutaj złotego środka i przepisu na wygraną, dotyczy to zresztą każdej loterii i gry liczbowej.
Wielu osobom również kwota do wygrania wydaje się banalnie niska w porównaniu do innych ewentualnych wygranych, chociażby w Lotto. Jednak jeśli ryzyko się opłaci i za te symboliczne 2 złote można wygrać 250 000 złotych, to wizja wielu rzeczy i spraw, które można tą kwotą wypłacić wydaje się już wtedy dużo bardziej realna i wiele ludzi decyduje się na ten krok – mniej lub bardziej go potem żałując lub mówi, że to była jedna z lepszych decyzji w ich życiu.