Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Wiele kobiet marzy o tym, aby każdego dnia budzić się piękną, gotową do wyjścia bez konieczności robienia makijażu. Idealny kształt brwi, soczyście czerwone usta, równa kreska eyelinera i długie rzęsy to kwintesencja perfekcyjnego make-upu. Niestety rzeczywistość nie jest tak idealna, jak byśmy sobie tego życzyły, a aby osiągnąć te wszystkie cechy, których pragniemy, musimy każdego dnia ręcznie nakładać kosmetyki. Rozwiązaniem jest makijaż permanentny, czyli coś, co robi dokładnie to, co zwykłe kosmetyki, ale tylko bardziej trwale.

Co to jest makijaż permanentny?

Mówiąc najprościej, makijaż permanentny to rewolucyjna technika kosmetyczna, polegająca trwałej pigmentacji warstwy skórnej skóry w celu uzyskania wzorów przypominających makijaż. Osiąga się to za pomocą czegoś w rodzaju pisaka, który zawiera tlenek żelaza. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie czy to bezpieczne. Kosmetyczki, które zajmują się takim makijażem mają za sobą szkolenia z makijażu permanentnego, a także wiedzę i umiejętności, dlatego nie należy się obawiać, że coś może pójść nie tak.

Co można trwale pomalować?

W chwili obecnej znanych jest pięć procedur wykonywania makijażu permanentnego. To są:

  • usta – ten zabieg ma na celu podkreślenie ust poprzez dodanie im koloru;

  • eyeliner – zasadniczo to kreska wytatuowana na powiekach, która poprawia kształt i piękno oczu;

  • brwi – ta procedura wykorzystuje barwniki do tatuażu, aby wypełnić wymiarowy kształt brwi i wszelkie wolne miejsca, można powiedzieć, że to swego rodzaju tatuaż brwi;

  • rzęsy – trwalsza wersja sztucznych rzęs, do której wykorzystuje się syntetyczne lub jedwabne kępki, są starannie nakładane na linię rzęs i zabezpieczane półtrwałym klejem;

  • microblanding – podobnie jak brwi permanentne, microblading również celuje w brwi. Ale w przeciwieństwie do poprzedniej procedury, nie tatuuje w pełni. Zamiast tego wykonuje się drobne, włoskowate kreski w górnych warstwach brwi, tworząc w ten sposób pożądany kształt.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Średnio rezultaty makijażu permanentnego utrzymują się od roku do pięciu lat, a często mogą sięgać nawet dziesięciu! Czasami może się tak zdarzyć, że przestrzegasz wskazówek dotyczących pielęgnacji i regularne odwiedzanie kosmetyczki w celu wykonania poprawek, może sprawić, że efekty będą widoczne przez całe życie! Z pewnością warto rozważyć taką formę makijażu, chociażby po to, aby nie musieć każdego ranka poświęcać cennego czasu na malowanie się. Wygląd zewnętrzny jest dziś bardzo ważny, a przy tym zapewnia dobre samopoczucie, więc permanentny makijaż to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich kobiet.