Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Ta technika masażu zyskuje coraz większą popularność. Mowa o masażu shiatsu, który jest oferowany w profesjonalnych gabinetach. Na czym dokładnie polega i kto powinien się nim zainteresować? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o masażu shiatsu

Masaż shiatsu nazywany jest „akupunkturą bez igieł”, gdyż stanowi połączenie skuteczności tej metody z uczuciem przyjemności. Wywodzi się z Japonii, ale wykonywany jest również w Chinach i coraz powszechniej w krajach europejskich. Jego nazwa oznacza „ucisk palcami”, co bezpośrednio wskazuje na sposób wykonywania zabiegu. Osoba realizująca masaż nie korzysta jednak wyłącznie z dłoni – może masować za pomocą łokci, kolan, a nawet stóp.

Podczas sesji masowane jest całe ciało, wybrana jego części lub tylko twarz – zależnie od sytuacji i preferencji konkretnej osoby. Masaż wykonywany w profesjonalnym gabinecie to nie tylko atrakcyjny sposób na odprężenie i relaks. Poprzez ucisk i rozciąganie określonych punktów udaje się pozbyć dokuczliwych spięć, przywrócić wewnętrzną równowagę, a także odzyskać dobre samopoczucie i witalność.

Kto może korzystać z licznych zalet tej techniki masażu?

Tę technikę masażu poleca się każdemu, kto pragnie zadbać o samopoczucie fizyczne oraz psychiczne. Regularnie wykonywany masaż shiatsu pomaga ograniczyć intensywność bólu głowy, karku, barków i oczywiście pleców. Powinny zainteresować się nim osoby, które już zmagają się z dolegliwościami bólowymi i uczuciem sztywności albo chcą zapobiegać ich występowaniu. Sesja odprężającego, rozluźniającego i pobudzającego masażu zalecana jest także tym osobom, które w pracy lub w życiu osobistym narażone są na silny stres.

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju masażu. Nie wykonuje się go przede wszystkim u kobiet i mężczyzn, u których niedawno przeprowadzono operacje lub szczepienia ochronne. Przeciwwskazaniami do masażu shiatsu są także choroby skórne i bakteryjne oraz osteoporoza. Nie rekomenduje się go również kobietom w ciąży. Jeśli na co dzień zmagamy się z określonymi dolegliwościami, najlepiej przed skorzystaniem z masażu skonsultujmy się z lekarzem, pod którego opieką się znajdujemy.

Masaż shiatsu na życzenie dzięki masażerom marki Casada

Regularne korzystanie z masażu shiatsu wydaje się utrudnione ze względu na dojazdy do gabinetów? Dzięki niemieckiej marce Casada korzyściami płynącymi z tej formy relaksu można cieszyć się w swoim domu i w dowolnym momencie dnia. Jest to możliwe za sprawą urządzeń z jej oferty takich jak mata do masażu shiatsu o nowoczesnym wyglądzie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Casada.pl i do zapoznania się z ofertą innowacyjnych, a przy tym prostych w obsłudze urządzeń masujących. Masażer shiatsu znajdujący się wśród nich może okazać się też świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, która zmaga się z bólem, sztywnością pleców czy karku albo potrzebuje odprężenia i rozluźnienia. W sklepie online czekają wykwalifikowani konsultanci, którzy odpowiedzą na więcej pytań i pomogą w wyborze urządzenia spełniającego wszystkie potrzeby.