Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Podczas wykonywania profesjonalnych masaży w gabinetach chętnie stosuje się rozmaite naturalne olejki. Dzięki nim zabieg przebiega sprawniej, a osoba masowana uzyskuje szereg cennych korzyści.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na masaże olejowe? Czym się wyróżniają i jakie są ich największe zalety? O tym przeczytacie poniżej.

Masaż olejowe – relaksacyjne zabiegi dla wymagających

Masaże olejowe to przede wszystkim zabiegi o charakterze relaksacyjnym. Wykonuje się je po to, by poprawić samopoczucie i ograniczyć skutki stresu, z którym każdy z nas ma do czynienia na co dzień. To sposób na wyciszenie, zmniejszenie stanu napięcia mięśni czy pozbycie się rozmaitych dolegliwości bólowych. Często stosuje się je także podczas zabiegów klasycznych, by zwiększyć płynność ruchów fizjoterapeuty i poprawić komfort osoby masowanej.

Podczas zabiegów wykorzystuje się rozmaite olejki, oparte na naturalnych składnikach. Ich dobór zależy od efektów, jakie chce się uzyskać. Do najpopularniejszych preparatów zaliczają się między innymi:

  • olejek migdałowy,

  • olejek sezamowy,

  • olejek pomarańczowy,

  • olejek rumiankowy.

Niektóre z nich uspokajają i wyciszają, inne poprawiają koncentrację, dodają energii i pobudzają. Wykazują również szereg innych właściwości (głównie pielęgnacyjnych i aromaterapeutycznych).

Różne formy masażu relaksacyjnego olejkowego

Olejków można używać do masażu na całe ciało lub wybrane partie (masaż twarzy, masaż pleców, masaż stóp) – na wiele z nich warto zapisać się choćby za pośrednictwem strony: GabinetyMasazu.pl.

Najczęściej bywa to klasyczny masaż relaksacyjny manualny. Olejki pojawiają się jednak również w zabiegach z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów. Pojawiają się choćby przy:

  • masażu gorącymi kamieniami,

  • masażu stemplami ziołowymi.

Naturalne preparaty nie tylko ułatwiają wykonanie masażu, ale też wpływają na jego właściwości i korzyści dla zdrowia i urody masowanego.

Zalety zabiegów olejowych – dlaczego warto z nich korzystać?

Z jakich powodów warto zdecydować się na wizytę w gabinecie masażysty? Przede wszystkim masaże olejowe to sposób na relaks i odprężenie dla osób zestresowanych, prowadzących na co dzień siedzący lub stojący tryb życia. Zabieg pomaga rozluźnić napięte mięśnie, pozbyć się bólu karku i pleców oraz zwiększyć zakres ruchów.

Same olejki, pełne drogocennych składników, wpływają pozytywnie na nastrój i samopoczucie, dzięki zawartym w nich substancjom aromatycznym (forma aromaterapii). Wykazują również właściwości pielęgnacyjne – głęboko nawilżają i odżywiają skórę, a niektóre nawet pomagają zachować młodzieńczy wygląd na długie, długie lata.

Relaks w najlepszym wydaniu – przyjemne masaże olejowe

Masaże olejowe można wykonywać w domu lub zdecydować się na wizytę w profesjonalnym gabinecie, by skorzystać z zabiegu z użyciem stempli ziołowych, nasączonych aromatycznymi olejkami. Takie zabiegi przynoszą wiele korzyści dla osoby masowanej. To idealny i w pełni naturalny sposób na relaks oraz skuteczne dbanie o siebie i swoje samopoczucie.