Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Aby cieszyć się efektowną fryzurą, trzeba dość często korzystać z usług fryzjera. Jest to czasochłonne oraz wiąże się z wydawaniem znacznych środków finansowych. Istnieje jednak sposób na oszczędzenie czasu i pieniędzy. Wystarczy zaopatrzyć się w maszynkę do włosów. W poniższym artykule doradzamy, czym należy się kierować podczas zakupu takiego urządzenia.

Na które parametry zwracać szczególną uwagę?

Jeśli chcemy, by maszynka do włosów właściwie spełniała swoją rolę oraz posłużyła nam przez wiele lat, powinniśmy przed zakupem zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Chodzi tutaj o czynniki takie jak:

  • Moc urządzenia. Jest to kwestia wyjątkowo istotna, ponieważ to ona przesądza o tym, czy używając danej maszynki, obetniemy gęste włosy.
  • Materiał, z którego wykonane są ostrza. Zazwyczaj maszynki posiadają ostrza ceramiczne, stalowe bądź tytanowe.
  • Rodzaj zasilania. Na rynku możemy zaopatrzyć się w maszynki na akumulator, zasilane sieciowo bądź sieciowo-akumulatorowe. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety.
  • Regulacja długości strzyżenia. Dobrze, gdy maszynka pozwala precyzyjnie określić długość przycinania włosów. Im więcej jest możliwości w tym zakresie, tym lepiej możemy dostosować fryzurę do swoich własnych preferencji.
  • Dodatkowe opcje i ułatwienia. Wielu producentów oferuje do maszynki dodatkowe nasadki, specjalne akcesoria do czyszczenia czy wbudowane trymery. W nowoczesnych maszynkach do strzyżenia włosów instalowane są również wyświetlacze LCD, na których znajdziemy informacje na temat poziomu naładowania akumulatora.
  • Możliwości w zakresie mycia. Najbardziej praktyczne są maszynki, które można myć pod bieżącą wodą. Osoby, które cenią sobie wygodę, powinny zwracać na tę kwestię szczególną uwagę.
  • Masa urządzenia. To, ile waży nasza maszynka do włosów, w sposób bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Im jest ona lżejsza, tym lepiej, ponieważ dzięki temu komfort pracy będzie znacznie wyższy.

Maszynka zasilana akumulatorowo, z sieci czy akumulatorowo-sieciowa?

Rodzaj zasilania to jedna z najważniejszych kwestii, którą musimy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie maszynki do włosów. Czym różnią się poszczególne rozwiązania?

Maszynki do włosów zasilane akumulatorowo działają w pełni bezprzewodowo. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że w trakcie użytkowania kable nie plączą nam się przy głowie. Na taką opcję powinny zdecydować się przede wszystkim te osoby, które golą włosy samodzielnie. Należy jednak wskazać, że ten rodzaj maszynek może być nieco cięższy – wynika to z faktu, że we wnętrzu znajduje się akumulator.

Kolejny rodzaj maszynki, czyli zasilana z sieci, ma podstawową wadę polegającą na tym, że kable mogą nam dość znacząco ograniczać zakres ruchów. Gdy decydujemy się na taki model, zwróćmy przede wszystkim uwagę na długość przewodu. Atutem tego rodzaju maszynek jest fakt, iż są one lżejsze od modeli akumulatorowych.

Najbardziej praktycznym, hybrydowym rozwiązaniem jest maszynka z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym. W takim przypadku samodzielnie decydujemy, jaką metodą będziemy strzyc – przewodowo czy bezprzewodowo. W zależności od tego, czy jesteśmy w domu, czy też poza nim wyjmujemy maszynkę i przystępujemy do strzyżenia w wybrany sposób.

Regulacja długości strzyżenia

W profesjonalnych maszynkach do włosów mamy do wyboru kilka długości strzyżenia. Minimalna długość wynosi zazwyczaj około 1 mm, a maksymalna od 5 mm do 5 cm. Pożądaną długość strzyżenia możemy w łatwy sposób dostosować do swoich potrzeb, wykorzystując specjalne grzebienie nakładane na noże maszynki.

Jaką maszynkę do włosów wybrać?

Dzięki maszynce do włosów możemy samodzielnie zadbać o swoją fryzurę. Na rynku znajdziemy całą masę urządzeń o zróżnicowanych funkcjonalnościach. Decyzję o zakupie konkretnego urządzenia najlepiej jest podejmować, uwzględniając własne preferencje, opinie użytkowników oraz renomę firmy.