Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zakup materaca jest decyzją, do której powinniśmy odpowiednio się przygotować. To właśnie od niej będzie zależał komfort naszego snu przez najbliższych kilka lat – a co za tym idzie, nasze samopoczucie każdego dnia. Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem materaca najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak przemożny wpływ na naszą codzienność ma zdrowy, fizjologiczny sen – lub spowodowane nieodpowiednią decyzją zakupową braki w tym aspekcie. Dokonując zakupu materaca zgodnego z naszymi predyspozycjami anatomicznymi możemy przekonać się, jak wiele może się zmienić w wyniku tak z pozoru mało istotnej decyzji. Na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznego wyboru?

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przed zakupem materaca

  1. Twardość podłoża dostosowana do naszych upodobań i budowy anatomicznej – to jeden z najistotniejszych elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Miękki, piankowy materac który doskonale sprawdzi się w przypadku osób o drobnej budowie ciała, dla mocniej zbudowanego użytkownika najprawdopodobniej będzie przyczyną dyskomfortu, a co za tym idzie, niskiej jakości snu. Zbyt twarde podłoże z kolei nie pozwoli nam w pełni skorzystać z właściwości podpierających materaca, utrudniając przy tym swobodne krążenie krwi w organizmie.

  2. Konstrukcja materaca – aspekt związany z punktem pierwszym, choć dający znacznie więcej swobody w wyborze. Tutaj znaczenie będą miały głównie nasze preferencje. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby osoba o drobnej budowie ciała wyposażyła się w materac hybrydowy o powierzchni wykonanej z pianki średniej lub niskiej twardości. Choć konstrukcja sprężynowa uchodzi za typ materaca dostosowanego dla osób o większej wadze, odpowiedni dobór jego wierzchniej warstwy jest w stanie zapewnić komfort niemalże każdemu użytkownikowi. To od Ciebie będzie zależała decyzja, który wariant materaca najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Jeżeli jesteś mieszkańcem Kielc, na stronie internetowej materace w Kielcach znajdziesz listę salonów, w których będziesz miał okazję przetestowania na własnej skórze różnych typów materacy i podjęcia najbardziej optymalnego wyboru.Zróżnicowane strefy twardości materaca pozwolą naszemu ciału na doskonały odpoczynek niezależnie od przyjmowanej w czasie snu pozycji. Przy dokonywaniu decyzji zakupowej koniecznie upewnijmy się, że interesujący nas materac został skonstruowany z myślą o dostosowaniu się do potrzeb poszczególnych części naszego ciała.

  3. Materiał, z którego wykonano pokrowiec będzie miał kluczowe znaczenie dla alergików, choć pozostali użytkownicy również odniosą niemałe korzyści jeżeli zdecydują się na hypoalergiczną powłokę materaca. Taka decyzja pozytywnie wpłynie na higienę snu, poprawiając tym samym między innymi odporność naszego organizmu i kondycję skóry.

  4. Jakość materiałów, z których materac został wykonany ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości oraz komfortu użytkowania. To dzięki nim możemy mieć pewność, że po kilku miesiącach korzystania z materaca nie będziemy musieli zmagać się ze sprężynami przebijającymi się przez pokrowiec. Renomowani producenci wyposażenia sypialni oferują nawet do 15 lat gwarancji na swoje produkty, dzięki czemu możemy spać spokojnie bez obaw o wady konstrukcyjne czy inne mankamenty, prześladujące użytkowników materacy niskiej jakości.

 

Gdzie szukać dobrego materaca?

Oprócz wspomnianego wcześniej adresu, na stronie materace w Sosnowcu znajdziemy ofertę najwyższej jakości podłoża do snu przeznaczoną dla mieszkańców Zagłębia. Zakup materaca w punkcie stacjonarnym pozwoli nam na dokładne przetestowanie interesującego nas produktu. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli też zasięgnąć opinii personelu w zakresie doboru podłoża najlepiej dostosowanego do naszych potrzeb, co pozwoli nam na znaczną oszczędność czasu. Pamiętajmy, że zakup materaca jest decyzją, która bezpośrednio przełoży się na jakość naszego życia – warto dołożyć wszelkich starań do tego, żeby podjąć właściwy wybór w tej kwestii.