Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

W ciągu swojego życia przesypiamy łącznie około 20 lat! Nie jest to czas stracony, gdyż pozwala nam na regenerację i późniejszą pełną energii aktywność. Dlatego też dobór odpowiedniego materaca to jedna z najważniejszych rzeczy, wpływająca na jakość wszystkich naszych dni i pomagająca zachować higienę snu. Podpowiadamy czym kierować się w czasie takich zakupów.

O tym jaki materac będzie dla nas najlepszy, decyduje wiele czynników. Rzeczy, które bierzemy najczęściej pod uwagę to wygoda, zdrowie naszego kręgosłupa, żywotność i jakość wykonania materaca oraz oczywiście cena. Zakup dobrego materaca to inwestycja na lata, dlatego też nie powinniśmy rozważać jedynie opcji najtańszych. Materac za 500 złotych może nie zaboli naszego portfela przy sklepowej kasie, ale z pewnością niedługo potem ta decyzja zaboli nas w plecach.

Co powinniśmy na początek przemyśleć przed zakupem odpowiedniego materaca? To w jaki sposób dokładnie będziemy z niego korzystać. Czy mamy już w domu ramę łóżka, od której będzie zależał rozmiar materaca? Ile osób będzie z niego korzystać? Czy zależy nam, aby materac posiadał ułatwiający pranie pokrowiec? Czy powinien być lekki i łatwy w transporcie? Odpowiedzi na te pytania wstępnie zawężą nasze pole poszukiwań.

Wymiar materaca

Jeżeli szukamy materaca dla jednej osoby, możemy zdecydować się na wąski materac o wymiarach 80×200 cm. Dla pary najmniejszym komfortowym wyborem może być taki o wymiarach 140×200 cm. Jedak jeśli cenimy sobie wysoki komfort i przestrzeń, to z pewnością zapewni nam go materac sprężynowy 200×200 cm. Wszystko sprowadza się do tego, jaką przestrzeń chcemy i możemy wykroić w naszej sypialni.

Rodzaje materacy: jaki wybrać?

Trwałość i dużą wygodę zapewnią nam materace sprężynowe. Te najlepsze, produkowane przez Hilding Anders wykorzystują innowacyjną technikę niezależnych od siebie sprężyn umieszczonych w specjalnych, materiałowych kieszeniach. Zarówno system pocket jak i multipocket zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa i zdrowy sen. Optymalne wsparcie dla kręgosłupa zapewnia materac Fandango, stworzony dla osób z problemami kręgosłupa i preferujących sen na twardszym podłożu.

Ci, którzy cenią sobie lekkość, miękkość i komfort sięgną chętniej po materace piankowe.

Materac Hilding Foxtrot, który oferuje nam aż 7 zróżnicowanych stref twardości, a jego otwartokomórkowa struktura zapewnia dobrą przewiewność i wentylację. To dobry wybór dla wszystkich miłośników snu na twardszym materacu.

Dzieci często skaczą po łóżku i dlatego potrzebują materaca o wyższej wytrzymałości. Dotyczy to też osób o dużej wadze. Dla nich najlepszym wyborem będzie materac hybrydowy, który łączy w sobie zalety materacy sprężynowych i piankowych. Model Dance marki Hilding wykorzystuje w swojej budowie system pocket plus, który zapewnia doskonałe wsparcie dla ciała i jest idealny dla par o dużej równicy wagi.

Przy zakupie materaca powinniśmy pamiętać także, aby dobrać do niego odpowiedni pokrowiec, który będzie łatwy do utrzymania czystości i zapewni też dobrą wentylację materaca podczas naszego snu.