Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zabieg Hifu w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Nic dziwnego, jest to bowiem idealny sposób na poprawienie kondycji skóry. Przez niektórych nazywany jest nawet swoistym liftingiem bez skalpela. Za pomocą tej metody lekarz medycyny estetycznej może w bezbolesny i nieinwazyjny sposób całkowicie odmienić nasze ciało. Dowiedz się, na czym polega zabieg Hifu.

Jak działa metoda hifu?

Zabieg hifu jest nieoperacyjnym liftingiem skóry. Podczas jego trwania lekarz wykorzystuje działanie ultradźwięków o dużym natężeniu. Koncentrują się one w głębszych warstwach skóry i w tkance podskórnej, nie powodują jednak przerwania ich ciągłości. Strumień energii o różnej częstotliwości i głębokości działania dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz fragmentu ciała, który objęty jest zabiegiem.

Tkanka podskórna w wyniku koagulacji jest podgrzewana, co prowadzi do skutecznego liftingu skóry. Energia hifu ultrasound pobudza proces wytwarzania się kolagenu, a skupiona w głębszych tkankach doprowadza do redukcji tkanki tłuszczowej.

W przeciwieństwie do liftingu wykonywanego za pomocą metod chirurgii plastycznej zabieg hifu jest bezinwazyjny i bezbolesny. Po jego wykonaniu nie jest potrzebna żadna rekonwalescencja, pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Efekty zabiegu hifu

Zabieg hifu jest w naszym kraju coraz popularniejszą metodą. Wpływ na to ma bezpieczeństwo i bezinwazyjność tej metody, nie można jednak nie wspomnieć o jego bardzo dużej skuteczności oraz tym, że nie posiada ona praktycznie żadnych skutków ubocznych.

Lifting za pomocą zabiegu hifu powinien być wykonywany w profesjonalnych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Wówczas efekty będą największe i najbardziej spektakularne. Na ich pełen obraz musimy poczekać około trzech miesięcy. Po tym czasie można spodziewać się widocznego poprawienia owalu twarzy czy zmniejszenia zwiotczenia podbródka.

W zależności od obszaru ciała, jakiemu poddany był zabieg, może nastąpić także zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Efekty zabiegu hifu potwierdzają także opinie zadowolonych klientów, których z każdym rokiem jest coraz więcej.

Czy metoda hifu jest dla każdego?

Zabieg hifu jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się luźnej skóry. Tak jak każdy zabieg medycyny estetycznej ma on także kilka przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem o niej decyzji.

Należą do nich między innymi, różnego rodzaju choroby skórne, aktywne nowotwory, choroby neurologiczne czy padaczka. Hifu nie jest także metodą odpowiednią dla kobiet w ciąży i tych, które karmią piersią. Warto także wspomnieć o tym, że bardzo ważnym przeciwwskazaniem posiadanie rozrusznika serca lub innych metalowych implantów w ciele.

Zabieg hifu wykonywany jest w bardzo profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Właśnie dlatego przed jego wykonaniem odbywamy konsultacje ze specjalistą, który przeprowadzi dokładny wywiad. Dzięki temu mamy możliwość zweryfikowania czy tego typu metoda będzie dla nas odpowiednia.