Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Jednym z obiegowych mitów dotyczących pielęgnacji jest stwierdzenie, że o kremie przeciwzmarszczkowym pomyśleć można około 40. Nie daj się zwieść – profilaktyka przeciwstarzeniowa dotyczy pielęgnacji, którą wybierasz już jako 20- czy 30-latka. Im bardziej świadomie do niej podejdziesz, tym później na twojej twarzy, szyi, dekolcie pojawiają się widoczne oznaki starzenia.

Wybory mają znaczenie

Pielęgnacja skóry twarzy ma oczywiście ogromne znaczenie dla tego, na ile uda się opóźnić procesy jej starzenia, natomiast trzeba sobie zdawać sprawę, że nawet najlepsza pielęgnacja na niewiele się da, jeśli będziemy prowadzić mało zdrowy styl życia – przekonują specjalistki z Wizaz24.pl. Profilaktyka przeciwzmarszczkowa powinna obejmować szereg działań, w tym odpowiednią dietę, nawodnienie organizmu, regenerację. Ważne dla opóźniania procesów starzenia jest między innymi:

  • włączenie do diety produktów z dużą ilością antyoksydantów, w tym także owoców i warzyw liofilizowanych, które świetnie sprawdzają się poza szczytem sezonu; ważne są także produkty bogate w kwasy omega-3 wpływające na jędrność skóry;
  • wypijanie codziennie min. 1,5 litra wody mineralnej, najlepiej niegazowanej, bez dodatków, chyba że są to samodzielnie dodane przez ciebie mięta, cytryna czy inne owoce lub zioła.
  • rezygnacja z używek – chodzi przede wszystkim o tytoń, który w ogromnym stopniu przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry; warto także ograniczyć spożycie alkoholu.
  • regeneracja – 8 godzin snu pozwala ci nie tylko odpocząć, ale i zadbać o urodę.

Po jakie kosmetyki przeciwzmarszczkowe sięgnąć?

Pielęgnacja anti-aging naprawdę zaczyna się w wieku 20 lat. Początkowo oczywiście polega ona po prostu na głębokim oczyszczaniu skóry twarzy, tonizowaniu, sięganiu regularnie po maseczki odżywiające i nawilżające, serum z witaminą C. Z czasem jednak koniecznie jest wdrożenie jest nieco bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Warte zakupu są kosmetyki zawierające skoncentrowaną bombę składników odżywczych, poprawiających jej gęstość, ujędrnieniących i nawilżających. Serum pod krem na co dzień to od pewnego momentu must-have. Świetny rozwiązaniem jest aplikowanie produkty w głąb skóry z pomocą rollera do masażu twarzy. Pielęgnację warto uzupełnić kremem pod oczy czy maseczkami w płachcie. Koniecznie trzeba także codziennie pamiętać o nakładaniu na twarz kremów z filtrem chroniących przed promieniowaniem słonecznym. Pamiętaj, że ogromnie liczy się także regularność stosowania wszystkich tych produktów.