Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Profesjonalne fotele fryzjerskie w salonie są ważne zarówno dla klientów, jak i samych fryzjerów. Podczas ich wybierania zwracaj uwagę na funkcjonalność oraz design. Muszą być bardzo wygodne dla obsługiwanych osób i jednocześnie dopasowane do całej aranżacji. Dobrze dobrane meble fryzjerskie to gwarancja komfortowej pracy i zadowolenia z wykonywanej usługi. Jak kupić najlepszy fotel fryzjerski? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje.

Jak kupić fotel fryzjerski do salonu?

Przede wszystkim zwróć uwagę, jak przebiega regulacja wysokości i czy wybrany fotel fryzjerski daje możliwość odchylenia oparcia. W ten sposób zapewnisz wygodę swoim klientom, którzy będą mogli oprzeć stopy o podłoże lub postawić je na wygodnym podnóżku. To również wsparcie dla samego fryzjera – dzięki możliwości dopasowania fotela do swojego wzrostu, nie będzie odczuwał nieprzyjemnego bólu pleców po pracy, a ta stanie się bardziej efektywna.

fotele do zakładu na kółkach

Dostępne na rynku fotele fryzjerskie mogą być obsługiwane na kilka sposobów. Podstawowym sposobem jest regulowanie ręczne, jednak znacznie wygodniejsze okazuje się wykorzystanie pompy hydraulicznej. Umożliwia bardzo płynne zmienianie wysokości, by dokładnie dostosować je do bieżących potrzeb. Wyróżnia się również niskim wskaźnikiem awaryjności, więc tego rodzaju fotele fryzjerskie będą rozwiązaniem na lata.

Zwróć również uwagę, że poszczególne fotele fryzjerskie różni również podstawa. Ją również można dopasować względem swoich potrzeb oraz powierzchni posiadanego salonu. Jeśli szukasz rozwiązania mobilnego, zdecyduj się na fotele fryzjerskie na kółkach. To najczęściej pięcioramienna podstawa wykonana ze stali nierdzewnej, która nie tylko pozostaje odporna na uszkodzenia, ale również łatwo ją wyczyścić, co ma ogromne znaczenie.

Dla osób, które szukają bardzo stabilnych rozwiązań, lepszym rozwiązaniem będą fotele fryzjerskie z płaskimi podstawami, najczęściej w kształcie kwadratu lub koła. Są one jeszcze łatwiejsze do utrzymania w czystości – z ich gładkiej powierzchni bez trudu sprzątniesz zalegające włosy. Jednocześnie należy podkreślić, że takie modele są bardzo stacjonarne. Ze względu na ich dużą wagę raczej nie sprawdzą się tam, gdzie konieczne byłoby manewrowanie nimi.

Zanim ostatecznie wybierzesz fotel fryzjerski do prowadzonego przez siebie salonu, przyjrzyj się, jakie ma siedzisko, oparcie i podłokietniki. To części, które odpowiadają za wygodę klienta. Pamiętaj, że czasem spędza on u ciebie nawet kilka długich godzin. Przychodzi nie tylko po nową fryzurę, ale również dla odpoczynku i zrelaksowania się. Koniecznie więc zadbaj o siedzisko z miękkim wypełnieniem i wyprofilowane oparcia, które odciążają kręgosłup. Zwróć uwagę na wysokość podłokietników, by ostatecznie nie stały się przyczyną krzywego i niezadowalającego cięcia.

Tanie fotele do zakładu fryzjerskiego

Ostatnim czynnikiem decydującym o wyborze najlepszego fotela fryzjerskiego jest jego tapicerka. Oczywiście, musi ona gwarantować elegancki wygląd, który będzie dopasowany stylistycznie do całej aranżacji salonu. Przede wszystkim jednak powinna być łatwa do utrzymania w czystości, by bez trudu i uszczerbku na jakości usuwać z niej kurz, włosy i nagromadzony brud. Wybieraj te, które estetycznie się prezentują i są przyjemne w dotyku.

Nowoczesne meble do salonu fryzjerskiego sprytnie łączą w sobie wszystkie niezbędne cechy. Bez trudu znajdziesz dzisiaj modele, które będą jednocześnie estetyczne, wygodne i funkcjonalne. Co więcej – wcale nie muszą też bardzo dużo kosztować. Choć na jakości nie powinno się oszczędzać, zawsze warto upewnić się, czy tanie fotele do zakładu fryzjerskiego nie mają dokładnie takich samych parametrów, co ich droższe odpowiedniki.