Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Proekologiczny nurt jest zauważalny we wszystkich dziedzinach życia i wygląda na to, że to wciąż rozwijający się kierunek sprzyjający naszemu zdrowiu. W dziedzinie kosmetyków również staje się coraz bardziej popularny. Poszukujemy produktów o dobrym składzie, bogatych w naturalne składniki i zwracamy uwagę na sposób produkcji, idee firm, a nawet opakowania. Słusznie, ponieważ wszystko, co nakładamy na naszą skórę, jest przez nią wchłaniane. Dlatego tak ważne jest, aby świadomie decydować o kosmetykach, jakie stosujemy, znając konsekwencje naszych wyborów. Naturalne kosmetyki proponowane przez renomowane marki, takie jak Yope są doskonałym wyborem dla osób ceniących zdrowy i bezpieczny skład, a jednocześnie oferują skuteczne działanie. Jakie naturalne kosmetyki do pielęgnacji wybrać? Podpowiadamy.

Dlaczego warto korzystać z kosmetyków naturalnych?

Podobnie jak dieta wpływa na nasze zdrowie, tak i kosmetyki wpływają na zdrowie naszej skóry. Unikając kosmetyków o niekorzystnym składzie i decydując się na najbardziej naturalne propozycje, mamy pewność, że produkty te działają w zgodzie z naszą skórą, a ich działanie opierają się przede wszystkim na mocy naturalnych składników. Zalet stosowania kosmetyków naturalnych do pielęgnacji jest wiele:

  • są łagodniejsze dla skóry
  • nie zawierają szkodliwych dla człowieka lub środowiska chemikaliów
  • są bardziej zrównoważone
  • zawierają naturalne zapachy
  • są bogate w składniki odżywcze
  • są odpowiednie dla większości osób (nawet tych z bardzo delikatną skórą czy alergiami).

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki naturalne?

Przede wszystkim istotny jest skład. Słowo „naturalne” można używać, ale również nadużywać, odwołując się do niewielkiej ilości naturalnych składników zawartych w danym produkcie. Jeżeli zależy Ci na naturalnym składzie kosmetyków, sięgaj po produkty dobrych marek i sprawdzonych producentów oraz uważnie czytaj skład, aby sprawdzić jaki procent stanowią naturalne składniki odżywcze w całości składu preparatu.

Ważne są również właściwości. Jak w przypadku każdego kosmetyku, znajdź w ofercie kosmetyków naturalnych potrzebne Twojej skórze działanie. Ujędrnienie, odmłodzenie, wygładzenie, a nawet lifting – wszystkie te rezultaty możesz osiągnąć, stosując naturalne kosmetyki pielęgnacyjne.

Przykładowe marki kosmetyków naturalnych

Powstaje coraz więcej marek oferujących produkty oparte na bazie naturalnych składników. Podobnie, coraz więcej znanych już wszystkim firm włącza takie produkty do swojej oferty lub zmienia skład dotychczasowych kosmetyków, wzbogacając je o składniki naturalne kosztem tych wytwarzanych sztucznie. Takimi firmami są Nacomi, LAQ, HEAN i inne. Jedną z wiodących marek kosmetyków naturalnych jest polska firma Yope. Priorytetem marki są kosmetyki o składzie naturalnym w ponad 90% składu produktu oraz niski stopień przetworzenia. Tego rodzaju balsamy, kremy, mydła czy żele są niezwykle delikatne dla skóry, doskonale się wchłaniają i masz pewność, że wiesz dokładnie, co oferujesz swojej skórze. Rezultaty w postaci zdrowo wyglądającej skóry oraz dodatkowo efekty, których oczekujemy, można zauważyć w niedługim czasie regularnego stosowania.