Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Poszukujecie wyjątkowych i egzotycznych lokalizacji na mapie świata, gdzie można uciec od zgiełku miasta? Z biurem podróży luksusowych CARTER® możecie spędzić wakacje marzeń z gwarancją perfekcyjnej organizacji. Nieważne czy poszukujecie tropikalnej wyspy z palmami kokosowymi i plaży z białym piaskiem z dala od tłumów turystów czy modnego hotelu, gdzieś w centrum tętniącego życiem Dubaju. Jeśli marzycie o relaksujących i kojących kąpielach w ciepłych falach Oceanu Indyjskiego na pewno świetną opcją będzie wypoczynek na pachnącym cynamonem Zanzibarze lub na rajskich Seszelach.

Jeśli jesteście zainteresowani ucieczką od zimy w mieście i codzienności to zapraszamy do krótkiej lektury.

Seszele i Zanzibar położone na Oceanie Indyjskim spełnią w 100 procentach Wasze oczekiwania o rajskich wakacjach. To dwa kraje na mapie świata, które odetchnęły ostatni rok od tłumów turystów i już czekają na przyjezdnych z szeroko otwartymi ramionami. Seszele otworzyły się na świat 25 marca i z utęsknieniem hotelarze czekają na odwiedzających. Aby przyciągnąć podróżnych kuszą atrakcyjnymi ofertami cenowymi, nieskazitelną czystością i elastycznymi warunkami anulacji.

Z Polski najlepiej lecieć na Seszele liniami Emirates, z przesiadką w Dubaju. Dla chętnych możliwe jest zorganizowanie krótkiego, kilkudniowego postoju w tym mieście( tzw. stopover).

Dubaj zaskakuje coraz to nowymi atrakcjami, architektonicznymi cudami, niezwykłymi budowlami i niesamowitymi parkami rozrywki. To świetne miejsce aby zatrzymać się na kilka dni, w szczególności jeśli podróżujecie z najmłodszymi pociechami. Parki wodne Wild Wadi i Aquaventure Water Park to unikalne miejsca dla dzieci i dorosłych.

Pachnący wanilią i kardamonem Zanzibar

Zanzibar oddzielony jest od wybrzeża wschodniej Afryki i Tanzanii Kanałem Zanzibarskim. Największe atrakcje wyspy to długie, białe plaże z miękkim jak aksamit piaskiem, krystalicznie czyste wody oceanu, kolorowe rafy i wspaniały tropikalny klimat. Całości obrazu dopełniają wiecznie uśmiechnięci i niezwykle gościnni mieszkańcy. Stolica wyspy to zabytkowe Stone Town, które skrywa w sobie kolonialną historię Zanzibaru. Przez kilka stuleci ta afrykańska wyspa była pod różnymi wpływami, m. in.: omańskimi, hinduskimi i europejskimi. Warto odkrywać tajemnice starówki podczas spaceru po jej uliczkach. W najstarszej części Kamiennego Miasta odwiedzających zachwycają misternie rzeźbione drzwi. Na szczególną uwagę zasługują bramy wejściowe dawnych rezydencji bogatych kupców. Zanzibar znany jest w świecie jako Wyspa Przypraw – słynie z upraw aromatycznych goździków, cynamonu i pieprzu. Na wyspie znajdują się także liczne plantacje palmy kokosowej.
Pięciogwiazdkowy hotel White Sand Luxury Villas to najlepiej wyposażony obiekt wypoczynkowy na Zanzibarze, który oferuje wykwintną kuchnię i świetną obsługę. Kompleks usytuowany jest przy ładnej piaszczystej białej plaży w Paje i składa się z kilku ekskluzywnych, prywatnych willi i apartamentów. To miejsce dla najbardziej wymagających gości. White Sand oferuje także świetne warunki do uprawiania kitesurfigu.

Seszele urzekają odwiedzających dziką przyrodą, dziewiczym pięknem i zachwycającymi krajobrazami. Na wyjątkowość wysp składa się kilka czynników. Przede wszystkim znajdziecie tam przyjemny tropikalny klimat, granitowe wysepki i cudowne zatoczki z białym piaskiem. Wnętrza wysp porasta las deszczowy a ich brzegi obmywane są przez czyste wody, w których roi się od podwodnego świata i wielu gatunków ryb oraz żółwi morskich. To wszystko czyni ten archipelag prawdziwym rajem na ziemi, gdzie każdy chce powracać na wakacje życia.

W skład Seszeli wchodzi około 115 wysp; tylko 35 z nich są zamieszkane na stałe przez lokalną ludność. Archipelag zlokalizowany jest w pobliżu równika, na wschód od wybrzeża Afryki, 1000 kilometrów na wschód od Madagaskaru.

Seszele leżą w strefie wilgotnego klimatu i charakteryzują się sporą ilością opadów. To dzięki właśnie częstym deszczom turyści mogą cieszyć oczy niebywale soczystą zielenią i unikalną tropikalną roślinnością z wieloma endemicznymi gatunkami. Przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury na Seszelach, średnio miedzy 25 a 28 °C. Temperatura wody jest przyjemna przez cały rok, co zachęca do częstych kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Biuro podróży CARTER® już od 2003 roku jest licencjonowanym organizatorem luksusowych wycieczek i podróży na 7 kontynentów szytych na miarę.

Witamy w świecie piękna, prestiżu i podróży niebanalnych!

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/

Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym biurze :

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246, travel@carter.eu

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/