Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Manicure hybrydowy to już od wielu lat jedna z najważniejszych usług oferowanych przez salony kosmetyczne. Jednak, na szczęście, nie jest to usługa nudna, która przez cały czas wygląda dokładnie tak samo. Stale bowiem zmieniają się trendy w manicure hybrydowym. Które z nich obecnie są najmodniejsze? Na jakie paznokcie obecnie zdecydować się by zabłyszczeć w tłumie?

To są najnowsze trendy paznokci hybrydowych

Czasem mniej znaczy więcej. Potwierdza to coraz bardziej rosnąca moda na clean girl aesthetic czyli ta która promuje czystą, dziewczęcą, jak najbliższą naturalnej estetykę. Utrzymane w tym nurcie trendy paznokcie hybrydowe wyglądają niemal tak, jakbyśmy nic na nich nie zrobili. Nadajemy więc tylko kształt płytce, opracowujemy skórki i pokrywamy paznokcie bazą hybrydową w jasnym, naturalnym odcieniu różu lub beżu. Oczywiście nakładamy też na nią zabezpieczający primer. I na tym kończymy cały manicure. Lakiery hybrydowe w tym wypadku nie są zupełnie potrzebne!

Kolejne paznokcie hybrydowe trendy noszą nazwę French Illusion. Są one wariacją na temat doskonale wszystkim znanego french manicure. Zamiast jednak tworzyć biały, zaokrąglony pasek na wolnym brzegu paznokcia tworzymy taki sam, ale w innym miejscu paznokci (na przykład przy samych skórkach). Możemy zachować dokładnie tę samą formę linii lub też nawet odwrócić ją do góry nogami.

A co powiecie na najnowsze trendy paznokci hybrydowych w wydaniu biżuteryjnym? I nie, nie mówimy tu tylko o lśniących wzorkach czy brokatach naniesionych na paznokcie. Do mody wchodzi bowiem przebijanie paznokci i umieszczanie na nich prawdziwych kolczyków (nail piercing), wracają do niej też kryształki, kamyczki i innego typu dekoracje 3D.

Pozostając przy świecidełkach warto podkreślić, że teraz można je połączyć z wspominanym już w tym tekście french manicure. Jak? Takie paznokcie hybrydowe nowe trendy polegają na tym, że wolny brzeg paznokcia zamiast białym lakierem pokrywamy nieregularną linią stworzoną z lakieru brokatowego. Najchętniej wykorzystywany jest tu srebrny brokat, ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, byśmy poszaleli z innymi jego odcieniami.

Na koniec chcemy Wam powiedzieć jeszcze parę słów o velvet nails czyli paznokciach w wydaniu aksamitnym. Co prawda słyszymy o nim już od kilku lat, ale dopiero teraz rozbłyska on pełnią swoich możliwości. Bo warto wiedzieć, że manicure trendy nie rozwijają się z dnia na dzień – od ich powstania do pełnego rozgoszczenia się w salonach kosmetycznych musi często minąć nieco więcej czasu.