Szacowany czas czytania artykułu: 7 minut

Piękna i przyciągająca wzrok wielu osób brązowo-złocista opalenizna to marzenie wielu osób. I nic w tym dziwnego, gdyż opalona skóra wygląda znacznie atrakcyjniej oraz bardzo zdrowo. Dla tych wszystkich osób, którzy szukają doskonałej alternatywy dla naturalnego słońca z pomocą przychodzi nowoczesne i w pełni bezpieczne opalanie natryskowe.

Opalanie natryskowe – efekty

Od pewnego czasu opalanie natryskowe stanowi jedną z najbezpieczniejszych, a zarazem najskuteczniejszych metod opalania. A ze względu na swe zalety cieszy się ono coraz większą popularnością. Wśród wielu istotnych zalet należy uzyskanie tuż po opalaniu natryskowym rezultatu pięknej, złocistej i w pełni równo opalonej skóry.

W przeciwieństwie do wielu oferowanych na rynku kosmetyków samoopalających, opalanie natryskowe nie tworzy nieestetycznych plam oraz zacieków. Dzieje się tak dlatego, że podczas aplikacji mamy całkowitą kontrolę nie tylko nad intensywnością koloru, lecz także nad stopniem pokrycia ciała. Dzięki temu daje ono stuprocentową gwarancję otrzymania takiego efektu opalania o jakim właśnie marzymy. I co najważniejsze płyn, który to podczas opalania natryskowego pokrywa ciało jest w pełni bezpieczny dla skóry, a co więcej posiada nawet cenne właściwości pielęgnujące.
Opalaniu natryskowemu można poddać całe ciało lub tylko poszczególne partie w okolicy twarzy i szyi, rąk czy nóg. Więcej na temat opalenizny przeczytasz na: https://horex.pl/blog/opalanie-zdrowa-opalenizna-w-3-krokach/.

Opalanie natryskowe – na czym polega?

Opalanie natryskowe to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które to pragną cieszyć się piękną złoto – brązową skórą bez konieczności przesiadywania godzinami na słońcu. Zatem na czym polega opalanie natryskowe? Otóż polega ono na równomiernym rozpylaniu na skórze specjalnego, w pełni bezpiecznego dla skóry tonera brązującego. Natrysk wytwarza delikatną, mokrą mgiełkę, która to sukcesywnie osiada na skórze, jednocześnie wykluczając powstanie jakichkolwiek nieestetycznych zacieków czy plam.

Zabieg ten jest wykonywany zawsze za pomocą profesjonalnego atomizera, który to pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu na ciele. Nakładana mgiełka zawiera w swym składzie barwnik o nazwie dihydroksyaceton – DHA, który to bardzo skutecznie pobudza produkcję melaniny. Dzięki temu ludzka skóra nabiera znacznie ciemniejszej barwy. Ponadto stosowana mgiełka zawiera w swym składzie witaminy oraz substancje odżywcze, które to w dużym stopniu poprawiają kondycję skóry.

I co najważniejsze powstały za pomocą opalania natryskowego efekt opalenizny nie przypomina niechcianej “pomarańczy”, co często jest widoczne na skórze wielu kobiet po zastosowaniu samoopalacza.
Piękna, złocista powstaje w tym przypadku poprzez reakcję chemiczną, która to zachodzi między tonerem, aminokwasami oraz PH zawartymi w ludzkiej skórze. Można powiedzieć, że skóra w pewnym stopniu sama decyduje o odcieniu opalenizny, czyniąc go tym samym w pełni naturalnym oraz niewiarygodnie estetycznym. Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetyczka zawsze dobiera opalający toner, który to będzie idealnie pasował do odcienia skóry oraz da efekt w pełni naturalnej opalenizny.

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe – ile trwa oraz na ile wystarcza?

Od pewnego czasu opalanie natryskowe jest oferowane przez mnóstwo profesjonalnych gabinetów kosmetycznych oraz solariów. Co prawda od wielu długich lat bardzo często mówi się o szkodliwości naturalnego opalania podczas intensywnej ekspozycji ciała na promieniowanie słoneczne, to jednak dopiero od niedawna rośnie wśród naszego społeczeństwa świadomość niebezpiecznych skutków opalania na naturalnym słońcu. W związku z tym opalanie natryskowe jest coraz bardziej doceniane przez mnóstwo kobiet dbających o piękny wygląd swej skóry.

Co prawda obecnie rynek kosmetyczny oferuje bogatą gamę różnorodnych samoopalaczy oraz balsamów brązujących, niemniej aplikacja tych kosmetyków wymaga częstego powtarzania, czasem nawet kilka razy w tygodniu. Z tego też powodu opalenizna natryskowa jest doskonałą metodą dla tych osób, które to do tej pory poszukiwały szybkiego oraz w pełni trwałego rozwiązania.

Warto wiedzieć o tym, że zabieg opalania natryskowego jest przeprowadzany w specjalnie przygotowanej kabinie itrwa zazwyczaj około trzydziestu minut. Opalanie zazwyczaj odbywa się w jednorazowej bieliźnie, którą to każdy klient otrzymuje w salonie kosmetycznym. Ponadto może ono odbyć się we własnym stroju kąpielowym przyniesionym z domu.

Trwałość opalenizny natryskowej jest w dużym stopniu zależna od kondycji skóry oraz od jej odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli skóra przed zabiegiem była dostatecznie wypielęgnowana oraz zadbana, to wówczas efekt opalania natryskowego potrafi utrzymać się nawet przez kilka tygodni.

Pierwsze blednięcie złotej opalenizny jest zazwyczaj zauważalne po upływie około dwóch tygodni. W celu spowolnienia tego procesu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Otóż odpowiednio zadbana skóra daje zawsze pewność równomiernego schodzenia opalenizny oraz zachowania efektu naturalności. Z kolei mocno przesuszona skóra może doprowadzić do tego, że w okolicy łokci, kolan oraz łydek mogą tworzyć się nieestetyczne plamy.

Opalanie natryskowe jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz w pełni bezpiecznym dla skóry. W celu osiągnięcia w pełni zadowalających rezultatów końcowych niezbędne jest prawidłowe przygotowanie skóry do zabiegu. Ważne jest, aby ciało było odpowiednio nawilżone. Warto pamiętać o tym, aby wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, takie jak: depilacja, prysznic peeling, wykonać zawsze przed zabiegiem. Przez okres dwunastu godzin po wykonaniu zabiegu opalania natryskowego skóra się „suszy” i w związku z tym, w tym czasie powinno się unikać bezpośredniego kontaktu z wodą.

W celu uzyskania w pełni zadowalających efektów opalanie natryskowe powinno zawsze być wykonywane w nowoczesnych oraz w pełni sprawnych urządzeniach. Ponadto niezwykle ważne jest to, aby osoba, która to wykonuje zabieg, przeszła wcześniej odpowiedni kurs z opalania natryskowego. Przed decyzją o zabiegu warto zawsze zapytać kosmetyczkę czy posiada stosowny certyfikat z takiego szkolenia.

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe – ile kosztuje?

Co prawda w sezonie letnim słońca na dworze nie brakuje, ale ze względu na bezpieczeństwo od pewnego czasu opalanie natryskowe jest bardzo modne. Ile zatem kosztuje taki zabieg? Otóż w

profesjonalnym gabinecie kosmetycznym czy solarium w dużym mieście trzeba zapłacić za zabieg od kilkudziesięciu do około dwustu złotych.

Cena tego zabiegu w pewnym stopniu jest uzależniona od rodzaju używanego w gabinecie kosmetycznym sprzętu, posiadanego przez kosmetyczkę doświadczenia. Ponadto na wysokość ceny wpływa zawsze jakość oferowanych usług oraz lokalizacja gabinetu kosmetycznego.

Opalanie natryskowe – istotne wady i zalety

Ze względu na mnóstwo zalet opalanie natryskowe cieszy się dużą popularnością. Wśród wielu z nich można wymienić:

– możliwość korzystania z tego zabiegu przez te osoby, które nie mogą opalać się na słońcu oraz w solarium

– możliwość korzystania z opalania natryskowego przez osoby chore na nowotwór, niemniej wcześniej niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym

– zabieg ten nie przyspiesza starzenia się skóry oraz jej nie uszkadza

– możliwość stopniowania opalenizny oraz otrzymania takiej która będzie w pełni zadowalająca

– opalone ciało optyczne wyszczupla oraz wysmukla sylwetkę

opalanie natryskowe nie powoduje nieestetycznych przebarwień

Z kolei istotną wadą opalania natryskowego jest potencjalne uczulenie na składniki stosowanej mgiełki brązującej. Z opalania natryskowego nie powinny raczej korzystać kobiety w ciąży. Otóż mimo tego, że ciężarna kobieta nie naraża podczas opalania natryskowego ciała na szkodliwe promienie UV, to jednak substancje zawarte w płynie brązującym mogą okazać się szkodliwe dla rozwijającego się w łonie matki płodu. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi przez kobietę w ciąży warto zawsze wcześniej zaczerpnąć fachowej porady lekarza prowadzącego.

Ponadto zabieg ten nie jest wskazany dla osób, które to borykają się z trądzikiem, ropnymi stanami zapalnymi oraz różnorodnymi wypryskami na skórze. Do istotnych przeciwwskazań należą występujące na skórze zadrapania czy podrażnienia po depilacji.

Opalanie natryskowe to doskonała oraz w pełni nowoczesna metoda, która pozwala na to, aby cieszyć się piękną, złocisto -brązową opalenizną o każdej porze roku.