Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Wydawać by się mogło, że najlepszy sposób na uporanie się z bólem kręgosłupa stanowią tabletki przeciwbólowe.

Rzeczywiście działają one szybko i skutecznie, zwłaszcza na ból o słabym i umiarkowanym nasileniu. Prawda jest jednak taka, że środki przeciwbólowe niwelują jedynie objawy, nie zwalczając jednocześnie przyczyn problemu, przez co dolegliwości mogą nawracać i nasilać się z czasem, doprowadzając niekiedy także do lekomanii. Dlatego zamiast sięgać po nieefektywne, a nawet groźne w dłuższej perspektywie medykamenty, lepiej zdecydować się na naturalną formę leczenia, jaką jest osteopatia.

Jak osteopatia pomaga pozbyć się bólów kręgosłupa?

Osteopatia to rodzaj terapii manualnej polegającej na masażach wybranych partii ciała. Jeśli doskwierają nam bóle kręgosłupa wynikające z długotrwałego napięcia, masaże te obejmą przede wszystkim kark oraz górną część pleców. W przypadku bólu będącego objawem dyskopatii lędźwiowej masaż obejmie głównie dolny, lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Za każdym razem leczenie poprzedza dokładne badanie palpacyjne wykonywane przez lekarza ostopatę, w trakcie którego określa on źródło dolegliwości bólowych i dobiera odpowiednią technikę terapeutyczną. Dopiero potem przechodzi do uciskania kolejnych tkanek, stawów, mięśni więzadeł i powięzi, odprężając ciało pacjenta i uwalniając go od bólu. Taki masaż pozytywnie wpływa nie tylko na funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego, ale też innych części ciała, a nawet narządów wewnętrznych. Wspomaga on bowiem w sposób holistyczny proces samoregeneracji organizmu. Więcej o leczeniu bólu kręgosłupa można się dowiedzieć na stronie Osteokliniki – https://www.osteoklinika.pl/leczenie-kregoslupa-warszawa/.

Czy osteopatyczne leczenie bólów kręgosłupa może zaszkodzić?

Osteopatia pozwala znacznie zniwelować bóle kręgosłupa, a nawet uwolnić się od nich na dobre, a przy tym nie niesie za sobą praktycznie żadnego ryzyka. Lekarze osteopaci – w przeciwieństwie do tzw. kręgarzy czy chiropraktyków – to osoby kompetentne, wysoko wykwalifikowane i posiadające wykształcenie medyczne pozwalające im na diagnozowanie i leczenie schorzeń różnego rodzaju, w tym wspomnianych bólów kręgosłupa. Takim specjalistom można, a nawet warto zaufać. To o wiele bezpieczniejsza alternatywa dla nie zawsze zdrowych i zbawiennych leków przeciwbólowych.