Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Dłonie są wizytówką człowieka – to powiedzenie nadal nie straciło na aktualności, a dbałość o własny wizerunek przybrała na znaczeniu. Z tego względu powinno się przykładać do tego szczególną uwagę. Piękny manicure może być ozdobą każdych dłoni. Szczególnie dobrze wyglądają paznokcie w wyszukanych stylizacjach. Choć wiadomo, że tradycyjne lakiery dość szybko odpryskują i nie są zbyt trwałe, dlatego ich malowanie należy często powtarzać. Nie zawsze jest jednak na to czas, a odpryśnięty lakier wygląda mało estetycznie. Z tego względu warto zainwestować w manicure akrylowy lub hybrydowy, który jest zdecydowanie trwalszy,

Na co się zdecydować – paznokcie akrylowe czy hybrydowe?

Przede wszystkim należy porównać właściwości i zdecydować, które rozwiązanie jest bardziej korzystne w indywidualnym przypadku. Lakier akrylowy odporny jest na zarysowania i ma mniejszą podatność na odpryskiwanie, dlatego utrzymuje się na paznokciach nawet do 3 tygodni. Paznokcie robione metodą akrylową często są też przedłużane – utwardza się je specjalnym proszkiem, który może również kształtować naturalną płytkę paznokcia.

Taki manicure jest niezwykle twardy i z tego powodu również trwały. Polecany jest szczególnie dla tych osób, które mają problem z cienkimi i łamliwymi paznokciami. Paznokcie z manicure akrylowym są dobrze chronione, dlatego też naturalna płytka paznokcia może się odbudować. Dodatkowym atutem dla tych, którzy lubią często zmieniać stylizację paznokci jest to, że łatwo jest go zmienić. Wadą tego rozwiązania jest na pewno dość nieprzyjemny zapach podczas aplikacji. Alternatywą dla tej metody jest lakier hybrydowy. Lakier ten utwardza się przy pomocy lampy UV i wymaga nałożenia 2 warstw koloru, aby dobrze pokryć płytkę. Ten rodzaj stylizacji paznokci również należy do najtrwalszych. Jako metoda jest bardzo prosta i można wykonać ją nawet w domu, jeśli ma się odpowiedni sprzęt. Jednak jak to się ma niemal z każdym rodzajem stylizacji paznokci należy mieć choć odrobinę zdolności manualnych, ponieważ lakier ten łatwo rozlewa się po płytce paznokcia.

Poza tym należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na trwałość manicure. Należy pozbyć się skórek, wypolerować płytkę paznokcia i starannie ją odtłuścić. Następnie nanieść bazę i po kolei utwardzać wszystkie warstwy w lampie UV, a na końcu top, który utwardza. Końcowy etap to przemywanie odtłuszczaczem. Jest to bardzo trwała metoda malowania paznokci, aczkolwiek zajmuję trochę czasu ze względu na konieczność utwardzania w lampie. Jednak zdecydowanie mniej czasu zajmuje niż codzienne malowanie paznokci tradycyjnym lakierem, dlatego poleca się go szczególnie tym osobom, które nie mają zbyt dużo czasu na tego typu czynności. Jak wybrać odpowiedni salon do stylizacji paznokci?

Wybór salonu jest bardzo ważny, ponieważ umiejętnie wykonany manicure będzie bardziej trwały. Z tego względu warto poczytać opinię lub zapytać znajomych. W okolicach Trójmiasta godne polecenia są salony Szychulska.pl, w których ma się gwarancję profesjonalizmu i staranności wykonania każdego manicure.