Delikatna, kobieca skóra wymaga systematycznej pielęgnacji. Jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych są peelingi do ciała, wykonywane przy pomocy profesjonalnej myjki. Przeprowadzeniem zabiegu zwykle zajmuje się profesjonalna kosmetyczka, wiele kobiet decyduje się jednak na poddanie się mu w warunkach domowych. Warto dowiedzieć się, jakie są zalety peelingu do ciała oraz w jaki sposób przebiega proces złuszczania naskórka.
Trzeba mieć świadomość, że peeling ciała jest zabiegiem pielęgnacyjnym o różnym stopniu inwazyjności. Przeprowadza się go po to, aby skutecznie pozbyć się martwych komórek skóry oraz ujednolicić jej koloryt. Peeling dobroczynnie oddziałuje na wszystkie warstwy naskórka, sprawiając, że po jego wykonaniu skóra staje się idealnie gładka i miękka, a na jej powierzchni trudno dopatrzyć się jakichkolwiek nieestetycznych przebarwień czy podrażnień. Zrobiony przy użyciu profesjonalnej myjki do ciała peeling sprzyja lepszemu ukrwieniu skóry. Jego stosowanie to jednak dopiero wstępny etap pielęgnacji ciała. Po wykonaniu zabiegu skóra staje się bardziej podatna na wchłanianie rozmaitych substancji odżywczych, gwarantujących jej zdrowie i młody, piękny wygląd na długie lata. Peeling do ciała powoduje też, że naskórek znacznie lepiej przyswaja wodę. Optymalne nawilżenie komórek i tkanek zapewnia doskonałą elastyczność skóry, spowalniając naturalne procesy starzenia się i powstawania zmarszczek na twarzy, szyi czy dekolcie.
Spis treści
Jak wykonać profesjonalny peeling do ciała?
Peeling do ciała można wykonywać na różne sposoby. Zwykle – czy to w profesjonalnych salonach kosmetycznych, czy też w warunkach domowych – sięga się po jedną z dwóch sprawdzonych metod. Są to kolejno:
- peeling mechaniczny – wykorzystuje się do niego specjalne akcesoria,m.in. szorstką myjkę do ciała albo pumeks – w ten sposób efektywnie ściera się martwą, zrogowaciałą warstwę naskórka; przy tego typu peelingu świetnie sprawdzają się domowe mieszanki przygotowane na bazie soli, kawy albo cukru;
- peeling chemiczny – polega on na wtarciu w skórę odpowiedniego preparatu, który przyczynia się do szybkiego złuszczenia naskórka oraz przyspiesza proces regeneracji skóry; po wykonaniu takiego zabiegu skóra staje się idealnie miękka i gładka.
W gabinetach kosmetycznych czasami robi się też peeling fizyczny. Zastosowanie lasera, suchego lodu albo ciekłego azotu pozwala na skuteczne pozbycie się poważnych mankamentów skóry, takich jak blizny bądź zmarszczki. Sprzyja także ujednoliceniu kolorytu skóry, niwelując nieestetyczne przebarwienia.
Myjki do ciała – akcesoria nie tylko do peelingu
Myjki do ciała odgrywają bardzo ważną rolę przy peelingu mechanicznym. Na tym jednak ich rola bynajmniej się nie kończy. Warto wiedzieć, że doskonale nadają się one również do czyszczenia skóry z różnego rodzaju zabrudzeń, w tym także tych bardzo trudnych do usunięcia. W trakcie mycia można też wykonywać masaż całego ciała, który doskonale pobudza krążenie krwi oraz relaksuje i odpręża. Regularnie stosowane myjki do ciała sprawiają, że skóra staje się jędrna i przyjemna w dotyku.
Optymalna częstotliwość wykonywania peelingu do ciała
Skuteczność takich zabiegów, jak peelingi do ciała, uzależniona jest w głównej mierze od częstotliwości ich wykonywania. Na ogół zaleca się, aby poddawać się im co najmniej 2 razy w tygodniu. Peelingi do ciała warto realizować przy użyciu specjalistycznych preparatów dostępnych na stronie internetowej https://lavandin.pl/pl/menu/peelingi-do-ciala-502.html. W trakcie zabiegu trzeba lekko nawilżyć skórę i delikatnie wetrzeć w nią kosmetyk, a następnie opłukać letnią wodą. Później można nałożyć odżywczy balsam, krem albo maseczkę.
Fachowo przeprowadzone peelingi do ciała przygotowują skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki nim skóra szybciej wchłania odżywcze składniki ze stosowanych kosmetyków.
Najnowsze komentarze