Szacowany czas czytania artykułu: 7 minut

Oczyszczanie twarzy należy do jednego z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Warto decydować się na taki zabieg, bowiem zaniedbywanie skóry bardzo często skutkuje utratą elastyczności, pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek oraz wielu nieestetycznych niedoskonałości. Dla tych osób, które to chcą posiadać piękną i zadbaną skórę polecany jest peeling kawitacyjny, który to jest obecnie powszechnie wykonywany w wielu gabinetach kosmetycznych.

Co to jest peeling kawitacyjny na czym polega?

Peeling kawitacyjny to doskonały sposób na dogłębne oczyszczenie skóry, przede wszystkim w okolicy twarzy. Zabieg ten jest bardzo delikatny oraz nie podrażnia skóry. W związku z tym jest on polecany przede wszystkim do skóry delikatnej, wrażliwej, cienkiej oraz z problemami naczynkowymi.

Z jego pomocą można w szybki oraz skuteczny sposób usunąć zrogowaciały naskórek oraz wszelkie zanieczyszczenia, które to nagromadziły się na twarzy.
Peeling kawitacyjny jest w pełni bezbolesny, a po jego profesjonalnych wykonaniu można zaobserwować tylko i wyłącznie delikatne zaczerwienienie skóry.
Aby wykonać w pełni skuteczny zabieg kawitacyjny niezbędne jest wysokiej jakości urządzenie do kawitacji.

Sprawdź te urządzenia do peelingu kawitacyjnego:

Co to jest kawitacja?

Kawitacja to proces w czasie którego pod wpływem zmniejszonego ciśnienia zachodzi przemiana poszczególnych cieczy w gaz. Zjawisko to jest dziś powszechnie wykorzystywane do profesjonalnego oczyszczania skóry.

Peeling kawitacyjny polega na wytwarzaniu się mikro – pęcherzyków, które to są wypełnione rozrzedzonym gazem. Dochodzi do tego w wyniku kontaktu wilgotnej skóry z ultradźwiękami, które to pod wpływem wibracji ulegają rozpadowi. W wyniku tego procesu stare komórki warstwy rogowej naskórka rozpadają się, a odsłaniają się młodsze oraz znacznie zdrowsze warstwy skóry.

Peeling kawitacyjny - efekty

Peeling kawitacyjny – efekty

Peeling kawitacyjny jest coraz częściej wybierany przez tysiące kobiet, które to chcą cieszyć się każdego dnia gładką oraz zadbaną skórą w obrębie twarzy.
I nic w tym dziwnego, gdyż kawitacja ultradźwiękowa jest bardzo korzystnym zabiegiem, który:

 • hamuje namnażanie się bakterii
 • reguluje gospodarkę wodną
 • dostatecznie dotlenia skórę
 • pobudza odbudowę zniszczonych komórek
 • dogłębne oczyszcza skórę
 • likwiduje martwe komórki naskórka
 • rozjaśnienia istniejące na twarzy przebarwienia
 • zmniejsza wągry i inne niedoskonałości
 • skutecznie leczy trądzik
 • doskonale odświeża i wygładza skórę
 • wypełnienia zmarszczki
 • ujędrnienia oraz nawilża skórę

Poza tym zabieg kawitacji wykonywany w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych jest bardzo przyjemny oraz relaksujący.

Istotne wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego

Z roku na rok zabieg peelingu kawitacyjnego jest coraz częściej wykonywany w wielu gabinetach kosmetycznych. Na jego przeprowadzenie najczęściej decydują się osoby, które mają duży problem z utrzymaniem skóry w dobrym oraz o estetycznym stanie. Istotne wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego to między innymi:

 • przetłuszczająca się skóra
 • występowanie na twarzy trądziku pospolitego
 • posiadanie rozszerzonych porów i zaskórniaków
 • posiadanie zmęczonej oraz odwodnionej skóry, która to wymaga regeneracji
 • posiadanie skóra z przebarwieniami i innymi niedoskonałościami

Ponadto zabieg ten jest polecany w przypadku występowania braku jędrności oraz sprężystości skóry.

Sprawdź te urządzenia do peelingu kawitacyjnego:

Kawitacja krok po kroku

Peeling kawitacyjny twarzy może być wykonany jako samodzielny, pojedynczy zabieg lub jako pierwszy etap dalszych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu skóry w okolicy twarzy. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóra może w bardzo szybki oraz łatwy sposób wchłaniać poszczególne składniki odżywcze, które to są zawarte w używanych kosmetykach pielęgnacyjnych. Jak zatem przebiega kawitacja skóry?

Otóż zabieg ten zazwyczaj trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Jest on podzielony na kilka etapów takich jak:

 • dokładne oczyszczenie skóry z zalegającego makijażu oraz wszelkich nieczystości
 • nałożenie na twarz serum lub innego preparatu nadającego jej odpowiednią wilgoć
 • usuwanie zrogowaciałego naskórka oraz pozostałych zanieczyszczeń przy pomocy specjalnego urządzenia przypominającego szpatułkę, które to produkuje fale ultradźwiękowe. Na tym etapie kosmetyczka wykonująca zabieg najwięcej uwagi powinna zawsze poświecić problematycznym partiom twarzy, takim jak nos oraz broda. Podczas wykonywania tej czynności pacjent może odczuwać delikatne łaskotanie, drapanie oraz wibracje podobne do tych, które wywołuje szczoteczka elektryczna.
 • nałożenie odpowiedniego kosmetyku nawilżającego
 • wykonanie relaksującego masażu twarzy

Peeling kawitacyjny – jak często można wykonywać?

Decydując się na tego typu zabieg, warto zawsze pamiętać o tym, że powinien on być wykonywany w okresie od września do początku kwietnia. Z kolei po wykonaniu tego zabiegu należy zawsze przez pewien czas używać skutecznych kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Warto wiedzieć o tym, że peeling kawitacyjny można w pełni bezpiecznie dla twarzy wykonywać przez okres około 5 – 6 tygodni, jednak nie częściej niż jeden raz w ciągu tygodnia.Częstotliwość wykonywania poszczególnych zabiegów powinna być przede wszystkim uzależniona od posiadanych zmian skórnych.

W przypadku posiadania cery normalnej peeling kawitacyjny może zostać połączony z rutynową pielęgnacją skóry twarzy. W takiej sytuacji wystarczy go wykonywać jeden raz miesiącu. Regeneracja naskórka zazwyczaj trwa około jednego miesiąca, zatem warto zawsze powtórzyć ten zabieg po upływie tego czasu.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Każda osoba, która to zdecyduje się na ten zabieg powinna zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie jak w większości zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków istnieją istotne przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego. Wśród wielu z nich można wymienić:

 • choroby tarczycy
 • choroby nowotworowe
 • niewydolność krążenia
 • zakrzepowe zapalenie żył
 • padaczkę
 • osteoporoza
 • stany zapalne skóry
 • metalowe implanty
 • rozrusznik serca

Ponadto peeling kawitacyjny w ciąży nie powinien być wykonywany, bowiem fale ultradźwiękowe mogą okazać się niebezpieczne dla płodu.

Peeling kawitacyjny - cena

Peeling kawitacyjny – cena

Wiele osób zainteresowanych wykonaniem na skórze swej twarzy peelingu kawitacyjnego zastanawia się ile on kosztuje. Otóż cena tego zabiegu jest uzależniona od wielu czynników. Duże znaczenie ma miejsce, w którym chcemy wykonać zabieg.

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego zakładu kosmetycznego w dużym mieście za zabieg trzeba będzie zapłacić około 100 zł. Z kolei kosmetyczce w mniejszym mieście za jednorazowy zabieg trzeba będzie zapłacić od około 50 zł. Z kolei wersja nieco bardziej rozszerzona, która to uwzględnia także inne partie ciała lub dodatki kosztuje od 100 zł do 200 zł.

Peeling kawitacyjny – jak wykonać w domu

Wiele osób bardzo często zastanawia się czy możliwa jest kawitacja w domu. Otóż tak zabieg ten można wykonać w domowym zaciszu. Niemniej, aby wykonać w pełni skuteczny domowy peeling kawitacyjny trzeba najpierw wyposażyć się w odpowiednie urządzenie do kawitacji. Najlepiej jeśli zostanie ono wyposażone w wyświetlacz LED, który to będzie odmierzał czas,bowiem w znacznym stopniu ułatwi to przeprowadzenie zabiegu. Poza tym bardzo pomocne okażą się waciki oraz przegotowana woda lub źródlana.

Wykonanie zabiegu należy zawsze rozpocząć od dokładnego demakijażu skóry. Wskazane jest wykonanie najpierw peelingu drobnoziarnistego, a dopiero później można przejść do kawitacji.

W tym celu należy jeden z przygotowanych wacików zamoczyć w wodzie, a następnie z jego pomocą zwilżyć twarz. Z kolei drugim, suchym wacikiem należy dokładnie wytrzeć szpatułkę i na bieżąco zbierać z niej zanieczyszczenia. Podczas wykonywania zabiegu należy zawsze pamiętać o ciągłym nawilżaniu skóry. Z kolei szpatułkę trzeba zawsze przesuwać po twarzy płynnym ruchem.

Kolejnym krokiem jest dokładne przemycie twarzy wodą, a następnie nałożenie na nią wybranego kosmetyku pielęgnacyjnego. Można w tym celu użyć sprawdzonego serum lub ampułki, bowiem konsystencja tych kosmetyków pozwala im dobrze wniknąć w głąb skóry.

Na koniec należy na całą twarz nałożyć maskę lub krem dostosowany do potrzeb naszej skóry. Aby nie wystąpiły jakiekolwiek efekty uboczne peeling należy wykonać bardzo dokładnie, starannie oraz z zachowaniem wszelkich zasad higieny.

Peeling kawitacyjny – opinie

Peeling kawitacyjny to zabieg doceniany przez liczną rzeszę Polek. Kobiety, które to zdecydowały się na tego typu zabieg, zazwyczaj są w pełni zadowolone z tego, że mogą na nowo cieszyć się piękną oraz zadbana skórą. Wiele pań uważa, że zabiegowi temu nie są w stanie dorównać żadne kosmetyki drogeryjne po które to sięga tysiące kobiet, które to chcą poprawić wygląd swojej skóry.

Z roku na rok peeling kawitacyjny staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem oczyszczania skóry nie tylko twarzy , lecz także szyi, dekoltu, dłoni, a nawet pleców. Poprawnie wykonany zabieg pozwala na długo cieszyć się czystą, zdrową oraz jędrną skórą.

Sprawdź te urządzenia do peelingu kawitacyjnego: