Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Świat męskich perfum cechuje się bogactwem różnorodności kompozycji zapachowych. Począwszy od aromatów klasycznych po oryginalne i nietuzinkowe połączenia zapadające na długo w pamięci. Mieszanina zapachów używanych perfum odzwierciedla w dużym stopniu charakter i styl mężczyzny. Jak zatem wybrać nutę zapachową, która podkreśli indywidualność i zaakcentuje niepowtarzalny sposób bycia?

Zapach sprofilowany, wyróżniający z tłumu.

Mężczyźni, którzy pragną zapachem podkreślać swoją niepowtarzalność, powinni wybierać męskie perfumy o niszowych aromatach, które cechują się niestandardowymi akordami. Są one wprawdzie trudniej dostępne i droższe cenowo. Jednakże gwarantują, pozostanie w pamięci innych na długo. Wynika to przede wszystkim z faktu, że perfumy męskie o niespotykanym zapachu komponowane są na bazie trudniej dostępnych, wysokiej jakości składników takich jak oud czy ambra.

Do charakterystycznych nut zapachowych należą zaskakujące połączenia tworzące harmonijną całość. Bezsprzecznie kompozycją wyróżniającą mężczyznę jest zapach o skórzanych akordach z wyczuwalną nutą kadzidła czy mieszanka zapachowa drzewa mahoniowego i orzechowego połączona z aromatem bursztynowej kalafonii.

Jak wybrać zapach, który wyróżni Cię spośród tłumu?

Wybór idealnego zapachu jest procesem wymagającym czasu, ponieważ ludzki nos przestaje wyróżniać dyskretne różnice aromatów już po przetestowaniu trzech rodzajów kompozycji zapachowych. Z każdą kolejną próbą różnice w zapachu ulegają rozmyciu, czyniąc zmysł powonienia bezużytecznym.

Ponadto dobierając indywidualną nutę zapachową, należy uzbroić się w cierpliwość. Oryginalne perfumy męskie najlepiej testować bezpośrednio na skórze oceniając ich zapach dopiero po upływie kilku godzin. Ponieważ aromat niszowych, trwałych i wysokiej klasy nut zapachowych rozwija się w kilku etapach. W pierwszym dość krótkim stadium, wyczuwalny jest zapach nazywany nutą głowy i obejmuje on lekkie aromaty. Kolejny pierwiastek zapachowy, nazywany nutą serca uwalnia się po ustąpieniu nuty głowy. Po czym ustępuje miejsca najmniej intensywnej, ale najtrwalszej nucie bazy decydującej o charakterze perfum.

Konkluzja.

Wybierając perfumy męskie, warto kierować się przede wszystkim cechami charakteru, które składają się na indywidualność mężczyzny. Można też postawić na aromaty kontrowersyjne, jednakże łączące się w spójną całość. Ważne, by wybrana woda toaletowa lub perfumy dopełniały wizerunku i podkreślały odrębność i indywidualne cechy osobowości.