Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Niejednokrotnie zastanawiamy się czym najlepiej pielęgnować włosy. Próbujemy przeróżne szampony i odżywki i niestety czasem z odwrotnym niż chcielibyśmy skutkiem.

1. A może by tak czarne mydło na włosy?

2. Czarne mydło Savon Noir

3. Czarne mydło do mycia włosów

3. Czarne mydło syberyjskie do włosów przetłuszczających się

A może by tak czarne mydło na włosy?

Czarne mydło na włosy to bardzo wszechstronny kosmetyk dzięki któremu możemy pielęgnować twarz, ciało oraz włosy. Prawdziwe czarne mydło nawilża skórę i oczyszcza skórę, delikatnie złuszczając martwy naskórek. I co bardzo ważne czarne mydło jest w 100% naturalnym produktem. W sklepach mamy możliwość otrzymania:

– czarne mydło marokańskie,

– czarne mydło afrykańskie,

– czarne mydło syberyjskie.

Czarne mydło Savon Noir

Savon Noir to marka czarnego mydła marokańskiego. Jak sama nazwa wskazuje mydło pochodzi z Maroka a jego skład to przede wszystkim długo macerowane w soli potasowej czarne oliwki i oliwa z oliwek. Dzięki temu otrzymujemy czarny i bardzo oryginalny kolor. Jeśli mydło otrzymamy w nieco zielonym odcieniu, nie przejmujmy się, jako, że czasem do jego produkcji wykorzystywane są oliwki zielone. Takie mydło to bogactwo witamin, przede wszystkim witaminy B, D i E oraz fosforu, wapnia i żelaza.

Czarne mydło do mycia włosów

W przypadku pielęgnacji włosów wykorzystajmy nieco inną odmianę czarnego mydła – czarne mydło afrykańskie do włosów, które idealnie sprawdzi się, jako szampon. W jego skład wchodzi nierafinowany olej palmowy i kokosowy, masło shea oraz miazga z nasion kakaowca. Szampon świetnie się pieni, jest oczywiście w 100% naturalny, wzmacnia włosy, zmniejsza wypadanie włosów, wzmacnia skórę głowy i posiada wiele innych dobroczynnych właściwości.

Czarne mydło syberyjskie do włosów przetłuszczających się

Stosunkowo nowym kosmetykiem jest czarne mydło syberyjskie w którego skład wchodzą zioła, olej cedrowy, czaga brzozowa i dziegieć. Ten typ mydła oprócz tego, że ma właściwości oczyszczające także zapobiega przetłuszczaniu się włosów, oraz przeciwdziała wypadaniu włosów. Dzięki bogactwu olejów w jego składzie nie przesusza skóry, a czaga brzozowa koi podrażnienia. Modrzew syberyjski ma tu niemałe znaczenie, dzięki niemu mydło posiada działanie antybakteryjne.

Czarne mydło działa regenerująco, antybakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, ogranicza wydzielanie sebum a także oczyszcza pory. Oleje zawarte w mydle powodują, że włosy są odpowiednio nawilżone, miękkie w dotyku oraz błyszczące. Po myciu włosów tworzy się na nich warstwa ochronna chroniąca naskórek i zapobiegająca podrażnieniom.