Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Brwi są często pomijanym podczas makijażu elementem twarzy – pomimo iż stanowią one niezwykle ważną cześć naszej twarzy. Nadanie odpowiedniego kształtu brwiom może pozytywnie zadziałać na nasz wizerunek, podkreślając atuty twarzy. To natomiast może podnieść naszą pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Brwi – wielka moc małych kresek

Od nadanego brwiom kształtu w dużej mierze zależy kształt naszej twarzy oraz postrzeganie nas przez innych ludzi. Nieprawidłowo dobrane brwi mogą bowiem sprawiać wrażenie, że dana osoba jest ciągle zdziwiona lub w pochmurnym nastroju. Natomiast odpowiednie wyprofilowanie i pomalowanie brwi może przykładowo optycznie zmniejszyć wysokość czoła, zmiękczyć zbyt wyraziste rysy twarzy, powiększyć oko, wysmuklić nos. Prawidłowo ukształtowane łuki brwiowe mogą przekładać się na zminimalizowanie widoczności niedoskonałości na twarzy, odciągnąć spojrzenie od mocno zarysowanej linii żuchwy lub zbyt dużych skrzydełek nosa.

Podejmując decyzję o poddaniu się profesjonalnej regulacji brwi należy kierować się zatem doświadczeniem osoby wykonującej zabieg, która będzie potrafiła zidentyfikować nasze potrzeby oraz dopasować idealny o naszych rysów twarzy kształt brwi. Podczas kształtowania łuku brwiowego kosmetyczka powinna ponadto wziąć pod uwagę naszą karnacje i typ urody.

Jak przebiega wyznaczanie konturu brwi?

Wyznaczanie konturu brwi opiera się na poprowadzeniu przez odpowiednie punkty na naszej twarzy linii. Kształt może wyznaczyć kosmetyczka, jednak z powodzeniem można przystąpić do tego samodzielnie – jedynym niezbędnym do tego narzędziem jest zwykły ołówek.

By wyznaczyć zewnętrzny koniec brwi należy przyłożyć ołówek do płatka nosa oraz zewnętrznego kącika oka. Na linii, która stanowi przedłużenie odcinaka łączącego te dwa punkty, należy zakończyć brew. Do wyznaczenia początku brwi należy przyłożyć ołówek do nosa i wewnętrznego kącika oka. Łuk brwiowy charakteryzuje się niewielkim podniesieniem, mniej więcej w odległości dwóch trzecich długości brwi. Do dokładnego wyznaczenia tego punktu wystarczy przyłożenie ołówka od skrzydełka nosa i – podczas patrzenia na wprost –  wzdłuż źrenicy oka.

Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Kształt brwi to nie tylko odpowiednie wyznaczenie ich punktów krańcowych. To również dopasowanie ich przejścia oraz grubości. Te dwa aspekty powinny odpowiadać charakterystyce twarzy – na ogół stosuje się metodę przeciwieństw. jeżeli twarz jest wyrazista, kontury twarzy mocno zarysowane – wówczas stosuje się płynne przejścia oraz miękką kreskę, które maja za zadanie złagodzić rysy. Do twarzy:

  • owalnej- najmniej wymagającej i uniwersalnej – można z powodzeniem dopasować większość kształtów brwi; stosuje się łuki brwiowe naturalne, delikatne, zwężające się ku końcom;
  • okrągłej – stosuje się brwi z wyraźnie zaznaczonym punktem łuku;
  • kwadratowej i podłużnej – należy zastosować łuki subtelne, łagodne, bez załamań
  • trójkątnej – brwi powinny przypominać kształtem tzw. klasyczną jaskółkę.

Jak przebiega regulacja brwi?

Do depilacji brwi można zastosować:

  • tradycyjną pęsetę,
  • wosk – przeznaczony dla oso doświadczonych w jego obsłudze do ewentualnej korekcji już ukształtowanych łuków brwiowych lub
  • nitkowanie – zabieg, który może być wykonywany jedynie przez odpowiednio wykwalifikowane i przeszkolone kosmetyczki.

Piękne i gęste brwi- koloryzacja brwi

Niejednokrotnie samo dopasowanie kształtu brwi do twarzy nie jest wystarczające. Aby nadać łukom brwiowym pożądanego charakteru należy zadbać również o ich odpowiednie wysycenie dobranym do tonacji twarzy i typu urody kolorem oraz gęstość. Niezbędna jest koloryzacja brwi. Przy doborze koloru najlepiej jest podążać za kolorem włosów. Brunetki powinny sięgać po kolor zbliżony do odcieniu włosów lub rozjaśnić kolor brwi o jeden ton. Jeśli chodzi o blondynki, można pokusić się jedynie o delikatną korektę koloru. Specjaliści radzą, by podkreślenie koloru nie przekraczało dwóch tonów. Najpopularniejszym i jednocześnie dającym stosunkowo trwały efekt koloryzacji brwi jest henna. Henna do brwi występuje w formie żelowej lub kremowej. Taka koloryzacja brwi znacznie ułatwia i przyspiesza codzienny makijaż.