Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Jedni twierdzą, że trzydziestka to mistyczna granica, po której przekroczeniu coś się nieodwracalnie zmienia. Dla innych to synonim pożegnania z młodością. Jeszcze inni uważają, że dopiero wtedy zaczyna się życie. Bez względu na to, do jakiej grupy się zaliczasz, dowiedz się, jak zorganizować wyjątkowe 30. urodziny, które Ty i Twoi goście zapamiętają na długo.

Planowanie to podstawa

Na sam początek ustal urodzinowy budżet. Od niego zależy, czy lepszym rozwiązaniem okaże się dla Ciebie impreza w domu, czy w wynajętym lokalu. Jeśli masz to już za sobą, zrób listę gości. Dzięki temu dowiesz się, ile jedzenia musisz przygotować lub zamówić i ile zaproszeń wysłać.

Następnie zdecyduj, jaki charakter ma mieć Twoje przyjęcie. Możesz postawić na imprezę tematyczną, np. w stylu hawajskim, retro, glamour czy nawet pirackim. Wybierz taki, jaki będzie odpowiadał Tobie i Twoim gościom.

Dekoracje i gadżety, które stworzą najlepszy klimat

Nawet jeśli część wystroju dopasujesz do imprezy tematycznej, nie zapomnij o dekoracjach i gadżetach związanych z najważniejszą tego dnia liczbą 30. Najciekawsze znajdziesz na decomaxparty.pl/159-30-urodziny. To właśnie one stworzą iście urodzinowy nastrój i podkreślą charakter przyjęcia. Rozwieś kolorowe balony. Te wypełnione helem dodatkowo zapewnią świetną zabawę w zmienianie głosu. Na stole niech zagoszczą kubeczki i talerzyki z trzydziestką. Do kubeczków powkładaj dekorowane słomki, a w przekąski, np. babeczki – toppery. To dodatkowo ucieszy oczy zgromadzonych. Pomyśl też o konfetti, opasce na głowę i okularach – na pewno uatrakcyjnią Twoją imprezę.

Zadbaj o ciekawe atrakcje dla gości

Jeśli organizujesz przyjęcie w lokalu, pomyśl o pokazie robienia drinków przez barmana. To zapewni niecodzienną rozrywkę, a Ty i Twoi goście zyskacie możliwość, żeby posmakować czegoś nowego. A może przy okazji nauczycie się ciekawych trików?

Zastanów się również nad maszynką do robienia waty cukrowej. Taki smakołyk nie tylko zadowoli podniebienia wszystkich, ale również przypomni beztroskie czasy dzieciństwa. Aby rozruszać nieco towarzystwo, zaproponuj różne zabawy. Dzięki karaoke goście wykażą się talentem artystycznym, kalambury pobudzą ich intelektualnie, a limbo pokaże, kto jest w najlepszej formie.

Pomyśl też o aparacie natychmiastowym, dzięki któremu zyskasz pamiątkę w postaci oryginalnych zdjęć. Zaproszone osoby na pewno się ucieszą, jeśli na koniec przyjęcia ich nimi obdarujesz. Na cokolwiek się zdecydujesz, pamiętaj, że na Twoich 30. urodzinach to przede wszystkim Ty masz się bawić wyśmienicie i zapamiętać ten dzień do końca życia.