Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Nie każda poduszka wykonana z pianki warta jest zakupu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki ergonomicznej, aby zapewnić sobie komfortowy sen i… nie wydać pieniędzy na darmo.

Poduszki ortopedyczne i piankowe – czy to jest to samo?

Wraz ze wzrostem popularności wysokiej jakości rozwiązań dla snu pojawiło się na rynku mnóstwo imitacji produktów renomowanych producentów. I tak na przykład w ofercie niemal każdego sklepu meblowego z łóżkami znajduje się co najmniej jedna poduszka z pianki, a najczęściej jest to parę modeli. Tymczasem warto wiedzieć, że nie każda poduszka wykonana z pianki, a nie wypełniona pierzem czy sztucznym wypełniaczem jest warta umieszczenia w naszej sypialni.

Poduszki ergonomiczne, jakie ma w swojej ofercie wiodący producent łóżek, materacy i akcesoriów do snu Hiding, są opracowane na bazie doświadczeń fizjoterapeutów i ortopedów. Gwarantuje to doskonałe dopasowanie do naturalnych krzywizn kręgosłupa i pełnienie funkcji podtrzymywania głowy i wspierania odcinka szyjnego kręgosłupa. Specjaliści potwierdzają, ze nawet najwyższej klasy materac nie będzie dawał nam odpowiedniego komfortu, jeśli nie zadbamy o prawidłowe dobranie poduszki.

Hilding po latach badań i testów zdecydował, że najlepszym materiałem, z którego należy wykonywać poduszki, jest piana termoelastyczna Visco. Reaguje ona nie tylko na nacisk, ale również ciepło ludzkiego ciała, dając przyjemne uczucie otulenia. Jednocześnie jest przewiewna i antyalergiczna – jej porowata struktura nie odkształca się trwale w trakcie użytkowania, a zakup takiej poduszki jest inwestycją na 2-3 lata. W przypadku poduszek pianowych wykonanych z pian niskiej jakości o niepotwierdzonych certyfikatami właściwościach, w szybkim tempie dochodzi do trwałych odkształceń, a także uszczerbków pianki. W efekcie poduszka traci swoje właściwości i nie jest w stanie prawidłowo podpierać naszego ciała.

Jaki model materaca kupić w Zamościu?

 

Co więcej, poduszki pianowe “z dolnej półki” nie posiadają stosownych oznaczeń, które umożliwiałyby dobór tego akcesorium do naszych potrzeb. Przeważnie są bardzo miękkie i niskie, przez co sprawdzają się wyłącznie u osób śpiących na miękkich podłożach i o wąskich ramionach.

Wysokiej klasy poduszki ergonomiczne różnią się pod względem wysokości i ukształtowania swojej powierzchni, a także dostępne są w pełnej gamie twardości.

 

Jak dobrać poduszkę ergonomiczną do swoich potrzeb?

W obecnej chwili dobre poduszki ortopedyczne dostępne są niemal w każdym mieście – Płock nie jest tutaj wyjątkiem. Jeśli wiemy, na co zwrócić uwagę, z łatwością odnajdziemy w sklepie idealny dla nas model. Po pierwsze, sprawdzajmy, czy wybrana przez nas poduszka posiada stosowne atesty – poczynając od OEKO Standard poprzez certyfikaty ortopedyczne. Przykładowo Hilding posiada w swojej ofercie poduszki o statusie wyrobu medycznego. Kolejną kwestią jest to, czy poduszka pokryta jest ściąganym pokrowcem o właściwościach absorpcyjnych, chroniących wnętrze akcesorium przed zabrudzeniem. Pamiętajmy, że im szersze ramiona, tym wyższej poduszki potrzebujemy i na odwrót. Dla osób śpiących na twardych podłożach pierwszym wyborem powinny być miękkie poduszki – jeśli kładąc się na plecach z poduszką pod głową mamy twarz skierowaną równolegle do sufitu – wybrana poduszka jest idealna. Jeśli jednak nasz podbródek celuje w klatkę piersiową – jest za wysoka lub zbyt twarda. Jeżeli z kolei czujemy, że głowa odchyla nam się w tył – wybrana poduszka jest zbyt miękka lub zbyt niska. Uzbrojeni w tę wiedzę z pewnością kupimy poduszkę, która posłuży nam przez lata i będzie doskonałym uzupełnieniem naszego materaca.