Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Polacy pokochali kosmetyki naturalne natychmiast, gdy tylko pojawiły się one na rynku. Zachwycili się przy tym nie tylko ich różnorodnością, ale i wyjątkowo korzystnym wpływem na skórę oraz szerokim spektrum działania. Dziś dla wielu osób są one pierwszym wyborem i to właśnie one są poszukiwane najintensywniej. Pierwsze kosmetyki naturalne na polskim rynku były propozycjami przygotowanymi przez ich zagranicznych producentów. Nie minęło jednak wiele czasu, a okazało się, że także firmy działające na terenie naszego kraju mają wiele do zaoferowania w tym zakresie. Czas więc zadać sobie pytanie, które polskie marki kosmetyków naturalnych można uznać za topowe. Wszystkie opisane marki i wiele innych, znajdziesz w sklepie internetowym Triny.

Yope

O marce Yope mówi się często jako o prawdziwej legendzie na polskim rynku naturalnych kosmetyków. I miano takie wydaje się uzasadnione nawet pomimo tego, że jej doświadczenie liczone w latach nie jest wcale duże. Za powstanie rodzinnej firmy odpowiadają Karolina Kuklińska-Kosowicz będąca z zawodu stylistką oraz jej mąż Paweł. Co ciekawe, pierwsze kosmetyki sygnowane tym znakiem firmowym powstawały w miejscu co najmniej nietypowym. Tworzono je na kuchennym stole. Także inspiracja do powstania marki nie była standardowa. Twórcy Yope poszukiwali mydła w płynie, które spełniałoby ich oczekiwania, a ponieważ nie mogli go znaleźć – postanowili stworzyć je samodzielnie.

Yope to jedna z tych marek, które wyrywają się schematom. Jest oryginalna i pomysłowa. Jest też znakomitym dowodem na to, że dbanie o skórę zawsze może iść w parze z dbaniem o środowisko naturalne. Nasza planeta może odetchnąć nie tylko dlatego, że Yope stawia na delikatne formuły, ale i dlatego, że opakowania kosmetyków są biodegradowalne.

Nacomi

Także firma Nacomi nie ma jeszcze długiej historii na rynku dostawców kosmetyków naturalnych. Nie oznacza to jednak, że jest podmiotem, którego oferta nie powinna nas interesować. Już od grudnia 2012 roku osoby, które kochają kosmetyki naturalne mogą cieszyć się ich imponującym wyborem. W sprzedaży dostępne są zarówno czarne mydło i olej arganowy, jak i kosmetyki pielęgnacyjne do każdego typu cery. Nawet osoby, które nie interesują się możliwościami naturalnych kosmetyków, z pewnością miały okazje zetknąć się z peelingami Nacomi. Słowa uznania pod adresem firmy nie wydają się przesadzone także dlatego, że mówimy o producencie, który już od dawna nie ogranicza swojej działalności wyłącznie do Polski. Kosmetyki naturalne Nacomi są dobrze znane także poza granicami naszego kraju i mają duże grono entuzjastek także w dalekiej Boliwii.

Sylveco

Jeśli chcemy poznać producenta polskich kosmetyków naturalnych, który przebojem wkroczył do każdego sklepu z kosmetykami, z pewnością będzie to marka Sylveco. Firma najpierw kojarzona było przede wszystkim ze znakomitym ekstraktem z kory brzozy, który pozwolił wielu osobom na nowo odkryć leczniczą moc tego drzewa. Z czasem jej asortyment zaczął się jednak poszerzać i dziś jej oferta to dziesiątki rozwiązań pozwalających na intensywną pielęgnację twarzy, ciała i włosów. Na dużą uwagę zasługują także kosmetyki Sylveco przeznaczone do dbania o higienę jamy ustnej.

Inni polscy producenci kosmetyków

Polscy producenci kosmetyków naturalnych to przeważnie podmioty stosunkowo nowe, dopiero od niedawna obecne na rynku. Tak jest choćby z firmą ASOA, która zadebiutowała na nim w nieodległym roku 2016. Do pewnego momentu kojarzono ją przede wszystkim z nierafinowanymi olejami oraz aromatycznymi kulami do kąpieli, dziś jednak zachwyceni klienci zaopatrują się także w stuprocentowo naturalne hydrolaty oraz w delikatne balsamy.

Także entuzjaści wegańskich kosmetyków bez trudu znajdą na polskim rynku coś dla siebie. La-le Kosmetyki to kolejny przykład firmy dbającej nie tylko o nieskomplikowany skład, ale i o jego jak największą skuteczność. Kosmetyki La-le można bardzo łatwo rozpoznać także dlatego, że szata graficzna ich opakowań jest konsekwentnie stonowana, utrzymana jedynie w czerni i bieli. Marka rozwija się dynamicznie. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków sygnowanych jej znakiem firmowym, bazą dla nich wszystkich niezmiennie pozostają przy tym zioła.