Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Mieszkając na wsi albo w małym mieście, też masz szansę na własny dochodowy biznes. Możliwości są inne niż w największych aglomeracjach, ale nie oznacza to, że są one gorsze. Jeśli zastanawiasz się, jaki biznes otworzyć na wsi, rozważ prowadzenie sklepu pod znanym szyldem w ramach franczyzy.

Jakie zalety ma franczyza?

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na własny biznes jest system franczyzowy. Dla jednych działalność pod popularnym i osadzonym w świadomości konsumentów szyldem to największy plus i pewność zysku. Jako franczyza na wsi może sprawdzić się m.in. sklep spożywczy, usługi kosmetyczne lub fryzjerskie, mała gastronomia, punkt kurierski czy sklep odzieżowy lub obuwniczy.

Znane logo przede wszystkim budzi zaufanie klientów. Z drugiej strony każda franczyza – jak m.in. sklep Żabka, salon odzieżowy czy piekarnia – wymaga przestrzegania konkretnych zasad. By realizować własne pomysły, musisz zdecydować się na autorski biznes.

Franczyza na wsi – sklep Żabka

Żabka zachęca małych przedsiębiorców, którzy zastanawiają się, jaki biznes otworzyć na wsi, proponując im franczyzę sklepu. W przypadku współpracy z tą marką franczyzobiorca otrzymuje know-how, szkolenia, wsparcie na różnych etapach prowadzenia działalności oraz pomoc z zakresu marketingu. To dobry pomysł na własny biznes na wsi dla osób, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności ani w handlu.

Franczyza tej marki zyskała dużą popularność w dużych i małych miastach oraz na wsiach, gdyż wymagany wkład własny to tylko 5 tys. złotych. W zamian Żabka oferuje w pełni wyposażony sklep i wsparcie. Aby móc otworzyć Żabkę, trzeba pozytywnie przejść proces rekrutacji i szkoleń organizowanych przez markę, m.in. praktyczne szkolenie w sklepie, a już po podpisaniu umowy – szkolenie operacyjne.

Sprawdzony pomysł na własny biznes na wsi – działalność pod znanym szyldem

Umowa na prowadzenie sklepu Żabka podpisywana jest na czas nieokreślony z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Jeśli masz wątpliwości, czy to dobry pomysł na własny biznes na wsi, warto wiedzieć o tej „furtce”. Dobrze sprawdzają się Żabki zlokalizowane w pobliżu sklepów zaopatrzenia rolniczego, stacji benzynowych, stacji kontroli pojazdów i warsztatów samochodowych, sklepów budowlanych czy targowisk. Franczyza może być ciekawą alternatywą dla mikroprzedsiębiorców, którzy szukają nowych możliwości biznesowych lub dopiero zaczynają swoją zawodową działalność.