Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Kiedy i jaką sesję zdjęciową warto zaplanować z dzieckiem przed ukończeniem 1. roku życia? Oto kilka ciekawych i łatwych do realizacji pomysłów!

Sesja zdjęciowa dla noworodka

Najlepszy wiek na przeprowadzenie pierwszej w życiu sesji zdjęciowej jest określany na czas od 1. tygodnia do 1. miesiąca życia. W tym okresie maluch jeszcze dość dużo śpi, a w stanie snu łatwiej jest go ułożyć w wybranej pozie, przygotować dekoracje i tło.

Najbardziej korzystnym miejscem na przeprowadzenie sesji zdjęciowej będzie oczywiście znane domowe otoczenie. W domu, obok mamy, noworodek będzie czuł się bezpiecznie, co oznacza, że sesja przebiegnie w spokojnej atmosferze. To gwarancja doskonałego efektu sesji zdjęciowej.

Sesja zdjęciowa z rodzicami i rodzeństwem

Najbardziej harmonijne kadry uzyskuje się, gdy maluch jest na rękach swoich rodziców. Matczyne objęcia są pełne bezgranicznej miłości i czułości. Z kolei silne ręce ojca podkreślają kruchą bezbronność maleńkiego człowieka.

Nie ma konieczności strojenia się lub robienia fryzury mamie na taką sesję. Wręcz przeciwnie, mile widziany jest naturalny, codzienny styl ubierania się (na przykład jeansy i koszulka w pastelowych kolorach lub sukienka z naturalnego materiału), lekki makijaż, czyste rozpuszczone włosy lub związane w prostą fryzurę. Każda kobieta, która niedawno została mamą, jest piękna, jakby świeciła od środka. I ten pozytywny ładunek niewątpliwie jest najlepszą ozdobą na zdjęciu.

Jeśli w rodzinie są starsze dzieci, warto również włączyć je do procesu wykonywania sesji zdjęciowej. Można dobrać im ubrania w jednolitym stylu (na przykład koszulki i body w tej samej palecie kolorystycznej lub z identycznymi wzorami).

Sesja zdjęciowa z torcikiem

Organizacja sesji zdjęciowej z torcikiem jest możliwa zarówno podczas obchodzenia narodzenia się maluszka, jak i ukończenia przez niego pierwszego roku życia. Na taką okazję świetnie sprawdzą się bento torty, ale można też pójść w stronę amerykańskiej tradycji i zamówić  tzw. smash cake. Jest to mały tort, który dziecko może samodzielnie rozgnieść podczas sesji zdjęciowej, bawiąc się nim i jedząc.

We wrocławskiej Tortowni na Bema można zamówić piękny torcik, ozdobiony oryginalnymi figurkami i napisami, który świetnie zaprezentuje się podczas sesji zdjęciowej. Jest to możliwe do zrobienia nawet w pięć minut – po prostu kliknij w to łącze. Doświadczeni cukiernicy podzielą się pomysłami lub zrealizują Twój autorski projekt. Oczywiście, możesz również wybrać odpowiedni deser spośród licznych opcji tortów, prezentowanych w katalogu tortowni.

Najlepsze stroje na dziecięcą sesję zdjęciową

Doboru strojów na sesję lepiej dokonać z wyprzedzeniem, ponieważ ubranka powinny odpowiadać wybranej tematyce. Najczęściej są używane następujące rzeczy:

  • miękkie tkaniny w pastelowych tonach, w które owija się niemowlę, aby stworzyć kokon;
  • czapeczki i opaski, im więcej, tym lepiej;
  • maleńkie buciki, mogą być nie tylko dodatkiem do stroju, ale także stać się akcentem przyszłej fotografii;
  • dzianiny, które wyglądają bardzo uroczo na noworodkach; wykonanie na szydełku małej czapeczki lub spodenek może być dość szybkie; ewentualnie można zwrócić się do rękodzielniczki, która specjalizuje się w tworzeniu tego typu rzeczy dla noworodków;
  • puszyste spódniczki, pomogą stworzyć wizerunek księżniczki dla Twojej córeczki;
  • kokardki, muszki, bransoletki, małe korony – można ich używać jako akcesoriów do dopełnienia wizerunki;
  • kombinezony i body w pastelowych tonach; lepiej starać się unikać jaskrawych i pstrokatych wzorów, ponieważ w przypadku takiej sesji będą one nieodpowiednie.

Spodziewamy się, że podane przez nas wskazówki zainspirowały Cię do znalezienia doskonałego pomysłu na idealną sesję zdjęciową dla Twojego maleństwa.