Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

W końcu się udało! Nareszcie możemy spędzić wieczór sami, bez dzieci. Na taką chwilę wiele par czeka z utęsknieniem miesiącami, jednak gdy ona już nastąpi, często wieczór ten kończy się bardzo szybko, a wypełniony jest rozmowami o zaległych zadaniach i obowiązkach domowych. Z wypoczynku i tak zwanego zresetowania się nici. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto konkretnie zaplanować, jak chcemy spędzić ten wieczór, a gdy on już nadejdzie, ściśle trzymać się planu. Podpowiadamy kilka pomysłów na udany wieczór bez dzieci.

Maraton filmowy

Wieczór bez dzieci to idealny moment na to, aby nadrobić filmowe zaległości. Możemy wtedy obejrzeć produkcje, które nie są przeznaczone dla dzieci i których normalnie z naszymi pociechami nie moglibyśmy zobaczyć. Warto wcześniej zrobić listę filmów, które chcielibyście obejrzeć, zadbać o to, aby na pewno były one dostępne ( jeśli na przykład wypożyczamy je w wypożyczalni). Oczywiście udany wieczór filmowy nie może odbyć się bez przekąsek. Warto zadbać o to, aby na stole pojawiły się wasze ulubione przysmaki. Ponieważ jesteście sami, wasze dzieci nie znajdują się w tym momencie pod waszą opieką, możecie więc zaszaleć i przygotować ulubiony trunek. Jeśli lubicie otaczać się znajomymi, zaproście na ten wieczór również przyjaciół, z którymi uwielbiacie się bawić. Koniecznie bez dzieci! Będą oni również świetnym motywatorem do tego, aby utrzymać wysoki poziom koncentracji i motywacji do obejrzenia wszystkich zaplanowanych filmów, ponieważ w ich towarzystwie nie będzie wam wypadało, aby wskoczyć w piżamę i udać się na drzemkę.

Planszówki wiecznie w modzie

Następną propozycją na udany wieczór bez dzieci jest zabawa z planszówkami. Tego rodzaju rozrywka sprawia przyjemność nawet tym, którzy nie są lub może nie wiedzą o tym, że są, miłośnikami planszówek. Taką zabawę możemy zorganizować zarówno we dwoje, jak i w gronie przyjaciół. Przygotujmy sobie 3-4 rodzaje gier planszowych i wcześniej zapoznajmy się z zasadami gry, aby nie tracić na to czasu podczas gry. Planszówki to świetny sposób, aby oderwać się od codziennych spraw oraz dostarczyć sobie mnóstwa śmiechu i wrażeń.

Wieczór tematyczny

Kolejną propozycją spędzenia wieczoru bez dzieci jest zorganizowanie imprezy tematycznej z przyjaciółmi. Może to być wieczór hawajski, hiszpański, włoski czy wykorzystany jakikolwiek inny motyw, w zależności od naszych preferencji. Na taki wieczór koniecznie przygotujmy odpowiedni strój, muzykę, a także przekąski, które możecie wspólnie przyrządzić. Warto również przygotować sobie kilka ciekawostek na temat danego kraju lub tematu, którymi podzielicie się z wszystkimi uczestnikami. Warto poszukać inspiracji, jak taki wieczór uatrakcyjnić. Polecamy przejrzeć portal dla mam czy serwis parentingowy, który z pewnością dostarczy wam mnóstwa pomysłów, jak taki wieczór zorganizować bez udziału dzieci.

Wieczór bez dzieci? To możliwe. Wszystko zależy bowiem od naszej organizacji oraz motywacji. Jeśli mamy taką możliwość, aby spędzić go w gronie dorosłych, wykorzystajmy tę sytuację i podarujmy sobie odrobinę zasłużonego relaksu w ulubionym stylu.