Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Im szybciej rozwija się świat, tym więcej odczuwamy problemów z naszym zdrowiem fizycznym i psychicznym. Nie mamy oporów, aby udać się do kardiologa czy ortopedy. Jednak trudno jest nam zapisać się na wizytę do psychologa. A przecież jest to taki sam specjalista, jak pozostali. Potrafi jednak lepiej słuchać i efektywnie pozbyć się niechcianych dolegliwości. Chcąc zadbać o swój komfort psychiczny bez wychodzenia z domu, warto skorzystać z konsultacji online.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Lista wskazań jest naprawdę spora. Natura człowieka, jego mózg oraz bodźce zewnętrzne dostarczają coraz to nowych powodów do bolesnych rozmyślań. Rozmowa z psychologiem umożliwia wyrzucenie z siebie negatywnych emocji i rozpoczęcie krótszej lub dłuższej terapii. Niektórym wystarczy jedno spotkanie, inni potrzebują ich trochę więcej. To sprawa bardzo indywidualna.

Psycholog konsultuje wszelkie trudności natury psychicznej, w tym: depresję, zaburzenia nastroju, niskie poczucie własnej wartości, nerwicę, lęki, zaburzenia w odżywianiu się, kłopoty ze snem, chorobę afektywną dwubiegunową (CHAD), zaburzenia psychotyczne, natręctwa, zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym, przemoc w rodzinie, zespół stresu pourazowego, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia emocjonalne, ból emocjonalny, uzależnienia (w tym: od alkoholu, gier, telefonu, papierosów).

Oczywiście większość z tych zaburzeń może być zdiagnozowana dopiero dzięki rozmowie z psychologiem. Jeśli czujesz dyskomfort psychiczny, to warto wykonać także bezpłatne testy psychologiczne opublikowane na stronie PsychoMedic.online.

Wykonaj bezpłatny test psychologiczny

Do wyboru są dwa rodzaje testów, które pozwalają sprawdzić czy jest konieczność wizyty u psychologa. Pierwszy z nich to test DASS 21. Jego wypełnienie nie zajmie Ci dużo czasu, a wyniki otrzymasz od razu. Test pozwala określić skalę depresji, lęku i stresu. Pytania dotyczą zatem intensywności odczuwania niektórych zjawisk i sytuacji oraz naszych wyobrażeń odnośnie przyszłości. Po wypełnieniu testu system określa na jakim poziomie depresji, lęku i stresu się znajdujemy (normalny, łagodny, umiarkowany, poważny, bardzo poważny).

Natomiast za pomocą bezpłatnego testu psychologicznego Holmes-Rahe sprawdzisz, jaki wpływ na Twoje życie ma stres. Musisz jedynie określić czy dana sytuacja Cię dotyczy, czy nie. Dzięki temu dowiesz się jakie czynniki działają na Ciebie stresogennie. Mogą to być na przykład kwestie zawodowe, rodzinne lub zdrowotne. Jeśli wyniki którego z testów są niepokojące, koniecznie porozmawiaj o tym z psychologiem.

Psycholog online – daj sobie szansę na poprawę komfortu życia

Konsultacje z psychologiem na odległość cieszą się coraz większą popularnością. Bez wychodzenia z domu możemy uzyskać trafną diagnozę, pozbyć się strachu lub gniewu i rozpocząć nowy etap w życiu. Jeśli szukasz dobrego specjalisty, to z całą pewnością godni polecenia są psychologowie z PsychoMedic.online. Jest to Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych, która cieszy się renomą w całym kraju.

Na stronie internetowej Kliniki dostępny jest formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego można umówić się na wizytę online u wybranego specjalisty w dogodnym terminie. W opcji jest także rejestracja telefoniczna (tel. 799-399-399). Wideokonferencje prowadzone są w przeglądarkach Chrome, a komputer pacjenta powinien być wyposażony w kamerę i mikrofon.