Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Bardzo chętnie kupowany przez pacjentów Voltaren żel, jest lekiem OTC, czyli dostępnym bez recepty. Stosuje się go w różnych dolegliwościach bólowych. Występuje w kilku wariantach, które różnią się między sobą głównie dawką substancji czynnej. Poniżej kilka ważnych informacji na temat stosowania tego preparatu.

Voltaren żel – stosowanie i działanie

Substancją czynną żelu Voltaren jest diklofenak. Występuje on we wszystkich wariantach Voltarenu. Żel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Stosuje się go w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych z rożnymi schorzeniami tj.:

  • skręceniach, stłuczeniach, bólach mięśniowo-szkieletowych,
  • stanach zapalnych torebki stawowej, tkanek miękkich, ścięgien oraz stawów,
  • łagodnej odmianie RZS,
  • urazach, również tych występujących u sportowców.

Voltaren żel przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz młodzieży od 14. roku życia. Podłoże żelu ma specjalną wodno-alkoholową recepturę, które wykazuje działanie chłodzące, co dodatkowo wpływa na mniejsze odczuwanie bólu. Składniki żelu ułatwiają penetrację substancji czynnej, co wiąże się z bardzo szybki działaniem – redukcja bólu w ciągu godziny od aplikacji leku. Żel wnika na głębokość jednego centymetra, przyspieszając tym samym proces leczenia. Voltaren żel aplikuje się bezpośrednio na skórę, której ciągłość nie może być naruszona. Żel nakłada się kilka razy na dobę – w zależności od dawki, delikatnie wmasowując w skórę. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce.

Voltaren – gdzie kupić?

Żel Voltaren w aptece internetowej jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Warto skorzystać z oferty apteki Gdziepolek.pl, gdzie można skorzystać z porównywarki cen. Z korzyścią dla pacjenta lek zostaje szybko dostarczony pod podany adres – odpowiednio zapakowany, aby czynniki zewnętrzne nie wpływały na jego jakość czy skuteczność działania.

Różne warianty leku Voltaren – podstawowe różnice

Voltaren Emulgel 1 proc.

Pierwszym rodzajem żelu Voltaren jest Emulgel 1 proc., który występuje w dwóch gramaturach – 50 g oraz 100 g. Jest to żel jednoprocentowy, który zawiera 10 mg diklofenaku w jednym gramie leku.

Voltaren MAX

Kolejnym wariantem jest Voltaren MAX, który dostępny jest, aż w trzech różnych gramaturach – 50 g, 100 g oraz 180 g. Voltaren MAX zawiera większą dawkę diklofenaku (23,2mg/g), co skutkuje dłuższym okresem działania. Z tego względu polecany jest osobom borykającym się z chorobą zwyrodnieniową stawów, gdyż działanie przeciwbólowe utrzymuje się do 12 godzin. Z uwagi na większą dawkę substancji czynnej, należy go aplikować maksymalnie dwa razy na dobę, gdzie w przypadku żelu jednoprocentowego jest to maksymalnie cztery razy na dobę.

Voltaren Acti Forte

W cięższych przypadkach, niekiedy jest konieczne leczenie drogą doustną. W tym celu można kupić lek Voltaren Acti Forte, który występuje w postaci tabletek powlekanych w dawce 25mg. Substancją czynną również jest tutaj diklofenak, który niweluje stan zapalny oraz ból. Natomiast tabletki można również stosować w celu zmniejszenia gorączki i stanu zapalnego występującego podczas grypy lub przeziębienia oraz podczas bolesnych menstruacji czy bólu głowy. Z powodzeniem niweluje silne bóle zębów, stawów oraz mięśni.

Voltaren Express Forte

W aptece możemy również zamówić lek Voltaren Express Forte, który występuje w postaci miękkich kapsułek – w dawce 25 mg. To co go różni od wersji Acti Forte, to postać, której wchłanianie odbywa się w znacznie krótszym czasie, więc jego działanie jest o wiele szybsze.