Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Coraz więcej seniorów ma dość życia w pojedynkę po rozstaniu lub śmierci swojego partnera i chce reaktywować swoje życie miłosne. Ale jak to zrobić? Jakie są możliwości znalezienia partnera powyżej 50 lub powyżej 60 roku życia? Nigdy nie jest za późno, aby znaleźć swoją bratnią duszę, a dobry portal randkowy dla seniorów pozwoli nawiązać kontakty towarzyskie i nabrać pewności siebie.

Oczywiście seniorzy mają inne oczekiwania niż młodzi ludzie, dlatego poniżej przedstawiamy kwestie, które należy wziąć pod uwagę, aby znaleźć odpowiednią dla siebie platformę dla seniorów.

Portal randkowy dla seniorów – co to jest?

Jest to platforma, na której można się zarejestrować i która umożliwia kontakt z innymi singlami w Twoim wieku. Taki serwis działa podobnie jak agencja matrymonialna, gdzie masz możliwość wyboru profili, które Ci odpowiadają i nawiązania z nimi kontaktu.

Wybór portalu randkowego dla seniorów

Aby dokonać skutecznego wyboru, potrzebujesz witryny, która spełnia Twoje oczekiwania. Oto rzeczy, które należy rozważyć przed zarejestrowaniem się na dowolnej platformie randkowej dla seniorów:

  • Interfejs: mając ponad 50 lat trudno jest opanować najnowsze technologie. Potrzebujesz więc strony prostej i intuicyjnej w obsłudze;
  • Jakość i bezpieczeństwo: Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest znalezienie nowego partnera czy poznanie nowych przyjaciół, upewnij się, że serwis randkowy, do którego chcesz się zapisać jest sprawdzony i bezpieczny;
  • Liczba profili: dołącz do platformy, która ma dużą społeczność, aby mieć większą pulę opcji;

Jak poznać kogoś na portalu randkowym dla seniorów?

Po wybraniu odpowiedniego serwisu randkowego należy przejść przez kilka dodatkowych kroków, zanim umówisz się na randkę z osobą, która przyciągnęła Twoją uwagę. Należy najpierw ukończyć rejestrację i podać podstawowe informacje. Jak zobaczysz, nie jest to skomplikowane.  Aby mieć większe szanse na znalezienie właściwej osoby, dobrze jest wskazać m.in.:

  • swoją płeć
  • datę urodzenia
  • adres e-mail
  • nazwę użytkownika

Po potwierdzeniu rejestracji trzeba będzie uzupełnić swój profil. Umieszczając zdjęcie profilowe, zwiększasz swoje szanse. Ponieważ celem jest spotkanie “w realu”, nie ma sensu oszukiwać, publikując zdjęcie, które zostało mocno wyretuszowane lub pochodzi sprzed kilku lat. To samo tyczy się opisu. O ile nie planujesz przejść na ścisłą dietę przed spotkaniem, nie podawaj wagi, która nie jest prawdziwa.

Jednak na takim portalu nie chodzi tylko o wygląd. Odnalezienie swojej bratniej duszy oznacza również kompatybilność pod względem cech charakteru, pasji, czy upodobań. Napisz o swoich hobby, co robisz w wolnym czasie, itp. Pamiętaj, tak jak dana osoba wyobraża sobie siebie w kadrze, kiedy patrzy na Twoje zdjęcia, tak wyobraża sobie siebie w Twoim życiu, kiedy czyta o tym, co lubisz robić.