Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Z każdym panującym sezonem moda zmienia się dynamicznie. Projektanci tworzą nowości, na które nikt inny nie wpadł. Stale podbijają one serca entuzjastek mody oraz najpopularniejszych celebrytek. Nowości nie są jednak jedyną rzeczą, którą można spotkać w witrynach sieciówek. Oprócz tego każdego roku zachwycają powracające trendy. To te, które panowały w ubiegłych latach. Inspiracje z najdawniejszych lat dają natchnienia projektantom, dzięki czemu powstają naprawdę fantastyczne ubrania. Sprawdź, które z powracających trendów wiodą prym w 2022 roku!

Moda z lat 00. – czyli to co kochały celebrytki

Jedną z najbardziej zauważalnych tendencji modowych w tym roku jest powrót do lat 00., ubrań, które niegdyś nosiły popularne celebrytki, ikony znane przez prawdopodobnie każdego z nas. Jednym z absolutnych hitów jest niski stan. Sprawdza się świetnie, jeżeli mowa o spodniach, jak i w przypadku spódniczek mini. Dodatkowo nie można zapomnieć o niepowtarzalnej spódnicy plisowanej, można ją spotkać na niemalże każdym największym wybiegu mody. Do łask powróciły także dzwony, nie tylko te z jeansu, ale również ich eleganckie odpowiedniki. Szczególnie modne są te z niskim stanem. Mikro topy są idealnym dodatkiem do nich, całe szczęście, że również jest to trend powracający. Oprócz tego kobiety chętnie sięgają po futra i cekiny. W przypadku cekin szczególnie dobrze wyglądają one na sukienkach wieczorowych.

A może by tak cofnąć się bardziej?

Oprócz mody z lat 00. największą inspirację dla projektantów stanowi ta z lat 80., jej powrót można zauważyć na każdym kroku! Warto zacząć tutaj kolorystyki, która bez dwóch zdań powróciła. Intensywne, neonowe czy też pastelowe kolory znowu są chętnie noszone. Szaleństwo i ekstrawagancja to zdecydowanie słowa, które najlepiej oddają te hity modowe. Nie wolno tutaj zapomnieć o biżuterii. Masywne, kolorowe elementy w kształtach geometrycznych zdobią teraz ciała wielu pań. Szczególnie popularne są kolczyki i bransoletki w kształcie kół, kwadratów oraz trójkątów. Zdecydowanie można powiedzieć, że pożądane są unikatowe rozwiązania, charakterystyczne stylizacje, które zapadają w pamięci. Lata 80. zaliczyły jeden z najbardziej udanych powrotów w ostatnich latach i prędko nie dadzą o sobie zapomnieć.

Spodnie cargo znowu na topie

Kolejną z powracających rzeczy są spodnie cargo, czyli tzw. bojówki. Kiedyś bardziej niż za hit uważano je za błąd modowy. Dosyć popularnym elementem ubioru były w latach 90., jednak nie miały najlepszej sławy. Teraz jednak powróciły po to, aby nadać im zupełnie nowego wymiaru. Tom Ford czy Celine to jedne z wielu domów mody, które postanowiły zdecydować się na ukazanie tych spodni w nowym świetle. Można zdecydować się zarówno na te z wysokim, jak i niskim stanem. Jeśli chodzi o kolorystykę i materiały jest naprawdę ogromny wybór. Zaczynając od bieli, kończąc na odcieniach zielonego. Połyskujące, matowe, każda z pań znajdzie coś idealnego dla siebie. Z pewnością jest to inwestycja, której warto się podjąć!

Sponsorem artykułu jest Monnari.