Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Jedną z najbardziej nieprzyjemnych i niechcianych sytuacji jest moment, w którym bank odrzuci naszą aplikację o udzielenie pożyczki. Odmowa jest jeszcze bardziej bolesna, jeśli akurat pilnie potrzebujemy gotówki. Dlatego też dzisiaj podpowiemy, w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki online

Powody, dla których banki odrzucają wnioski o pożyczkę

Głównym czynnikiem, od którego zależy to, czy bank udzieli Ci pożyczki, jest wysokość Twoich zarobków. Tradycyjne banki biorą również pod uwagę to, w jaki sposób zarabiasz pieniądze. Preferowane są umowy o pracę, w których zawarta jest informacja dotycząca ilości wypłacanych Ci miesięcznie środków. Dodatkowo bank zazwyczaj wymaga, abyś do wniosku o pożyczkę dodał również Twoje zeznanie podatkowe za ubiegły rok, a w przypadku kredytów udzielanych na większą sumę możesz zostać poproszony o dołączenie kopii PIT-u z kilku ostatnich lat.

Dużo trudniej jest otrzymać pożyczkę, jeśli pracujesz w ramach umów cywilnoprawnych, takich jak umowa o dzieło lub umowa zlecenie. Wynika to z faktu, że w przypadku takich rozliczeń z pracodawcą trudno jest z wyprzedzeniem oszacować Twoje miesięczne zarobki ze względu na zmienną ilość przepracowanych w miesiącu godzin.

Banki przykładają również ogromną uwagę do Twojej historii kredytowej i niemal automatycznie odrzucają tych, którzy posiadają negatywne wpisy w BIK lub KRD, nawet jeśli powstały one kilka lat temu.

Wniosek o pożyczkę może również zostać odrzucony w przypadku braku jakiejkolwiek historii kredytowej. Jest to problem, który spotyka w szczególności młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie, którzy nigdy wcześniej nie zaciągali żadnego kredytu. Ze względu na brak wcześniejszych zobowiązań są dla banku jedną wielką niewiadomą i dlatego są poddawani wyjątkowo dokładnej weryfikacji.

Pożyczki online – sprawdzone rozwiązanie

Chcąc pożyczyć pieniądze, coraz więcej osób decyduje się na pożyczki online, które są udzielane przez instytucje finansowe. To firmy, które koncentrują się na swoich klientach i ich potrzebach. Pożyczane przez nie środki są w pełni legalne, a zawierane umowy są zgodne z literą prawa. Co więcej, każda firma pożyczkowa podlega regulacjom państwowym i antylichwiarskim. Jest też nadzorowana przez Ministerstwo Finansów oraz Komisję Nadzoru Finansowego. Gwarantuje to bezpieczeństwo klientów, a także zapewnia uczciwe warunki podpisanej przez nich umowy.

Pożyczki online są udzielane na dowolny cel. Po zatwierdzeniu wniosku pieniądze są przelewane na konto bankowe klienta. Wiele firm udzielających pożyczki oferuje również wypłatę środków przy pomocy czeków GIRO, których realizacja możliwa jest w każdej placówce Poczty Polskiej.

Minimum formalności i szybka decyzja o przyznaniu pożyczki

Pożyczki online można wziąć przez internet, bez wychodzenia z domu. Dotyczy to również wypełniania wszystkich dokumentów.

Pożyczki online udzielane są na dowolny cel. Dzięki temu pieniądze można przeznaczyć na sfinansowanie swoich aktualnych potrzeb bez tłumaczenia się z nich wierzycielowi. Można z nich również skorzystać w przypadku kłopotów z firmową płynnością. Wprawdzie pożyczki online udzielane są osobom fizycznym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy ich pomocy opłacić zaległą fakturę lub składkę ZUS.

Ile faktycznie trzeba zarabiać, aby otrzymać pożyczkę?

Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć wiele osób – wcale nie trzeba mieć gigantycznych przychodów, aby móc skorzystać z pożyczki online. Od samej wysokości dochodów ważniejsze jest to, czy środki regularnie wpływają na konto bankowe.

W przeciwieństwie do tradycyjnych banków firmy udzielające pożyczek biorą również pod uwagę umowy cywilnoprawne oraz świadczenia socjalne. Bardzo ważne jest też, by wszystkie pieniądze napływające na konto klienta były udokumentowane. Tylko dzięki temu możliwa jest obiektywna ocena klienta przez analityków firm pożyczkowych.

Otrzymanie pożyczki online jest dużo łatwiejsze niż w banku. Nie martw się też, jeśli podejrzewasz, że Twoje dochody są zbyt niskie – Twoja zdolność kredytowa zazwyczaj jest wyższa, niż Ci się wydaje! Po prostu wypełnij formularz na stronie pożyczkodawcy i poczekaj na jego odpowiedź.

Pożyczka przez internet może stanowić doskonałe narzędzie, które pomoże przezwyciężyć chwilowe trudności finansowe. Taka forma pożyczania pieniędzy oferuje niezwykłą elastyczność ze względu na możliwość dopasowania kwoty pożyczki do osobistych preferencji. To dlatego pożyczki online stają się popularną alternatywą dla klasycznych kredytów bankowych.

Artykuł sponsorowany