Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zastosowanie primera do paznokci jest kluczowym etapem podczas wykonywania manicure hybrydowego, a także akrylowego, czy żelowego. To właśnie ten preparat w znacznym stopniu odpowiada za trwałość stylizacji. A przecież każda z nas oczekuje, że paznokcie hybrydowe będą nie tylko pięknie i efektownie się prezentować, ale i że będą trwałe, prawda? Dlatego zanim przystąpimy do wykonania manicure, zanim wybierzemy lakier hybrydowy, bazę, czy top, koniecznie sięgnijmy po primer. Co warto o nim wiedzieć, jak stosować preparat i przede wszystkim, jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy.

Primer- do czego służy?

Nawet najefektowniejszy lakier hybrydowy zaaplikowany na nasze paznokcie nie będzie nas cieszył, jeśli stylizacja okaże się nietrwała i konieczne będzie jej poprawianie, czy wykonywanie od początku. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zastosować primer do paznokci, który znacznie poprawi trwałość naszego manicure. Wysokiej jakości promeryz naleźć można np. na stronie https://shop.emischool.pl/products/primery-c74170020. Podstawowym zadaniem preparatu jest zadbanie o to, aby płytka paznokcia zwiększyła swoją przyczepność. Dzieje się to poprzez jej odtłuszczenie oraz zmianę pH. Primer zapobiegnie także powstawaniu ewentualnych zapowietrzeń, dzięki czemu nasze hybrydy po prostu będą lepiej “się trzymać”.

Czy primer do paznokci to zawsze konieczność? Jeśli zależy nam na trwałości manicure, zdecydowanie tak. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że stosowanie preparatu jest szczególnie wskazane w kilku konkretnych sytuacjach, m.in. gdy mamy słabą, problematyczną bądź zbyt tłustą płytkę, lub gdy jej odtłuszczanie cleanerem i matowienie bloczkiem polerskim jest niewystarczające.

Jak dobrać primer do rodzaju manicure?

Do wyboru mamy dwa rozwiązania: primer kwasowy oraz bezkwasowy. Pierwszy preparat powstaje na bazie kwasu metakrylowego i wykazuje silne działanie dedykowane osobom, których płytka paznokcia potrzebuje skutecznego wytrawienia i odkwaszenia. Często taką właśnie problematyczną płytkę mają kobiety z zaburzeniami hormonalnymi. Tutaj zawartość kwasu w preparacie skuteczniej przygotowuje paznokcie do nałożenie bazy, usuwa nadmiar wody i naturalnego oleju, zapewniając mocną przyczepność do płytki paznokcia.

Primer bezkwasowy jest znacznie delikatniejszy w działaniu, choć równie skuteczny, a przy tym nie posiada tak intensywnego zapachu, jak primer kwasowy. To opcja, która jest subtelniejsza w działaniu i nie wywołuje żadnych podrażnień (primer kwasowy może na chwilę wywołać uczucie delikatnego pieczenia). Rozwiązanie sprawdzi się gdy:

  • mamy mniej problematyczna płytkę paznokcia
  • gruntujemy naturalną płytkę, także w celu stosowania naklejek wodnych
  • poszukujemy podkładu do przylegania warstwy głównej z płytką paznokcia w klasycznych systemach żelowych i akrylowych oraz w systemie soak-off.

Warto w tym miejscu dodać, że primer bezkwasowy nie odparowuje. Na paznokciu pozostanie po aplikacji lepka, połyskująca warstwa.

Primer- zasady stosowania

Sposób aplikacji primera zależeć będzie od jego rodzaju (a ten dobieramy zgodnie z tym, jaką mamy płytkę paznokcia). Zawsze jednak stosowanie preparatu należy poprzedzić standardowym zmatowieniem płytki, po którym powinniśmy usunąć dokładnie wytrącony pył. Po zastosowaniu odtłuszczającego cleaner’a, odpowiednio nakładamy na płytkę primer:

  • punktowo, gdy stosujemy preparat kwasowy
  • podobnie, jak lakier do paznokci, gdy stosujemy preparat bezkwasowy.

Primer kwasowy zawsze musi odparować. Bezkwasowy pokryje z kolei płytkę lepką warstwą, która będzie gotowa do dalszych zabiegów, w tym nakładania bazy hybrydowej, po około minucie.