Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Włosy są ozdobą każdej osoby, nic więc dziwnego, że ludzie robi wszystko, by o nie dbać czy też za ich pomocą dobrze wyglądać i tak samo się czuć. Wśród wielu usług, z których można skorzystać, chcąc zmienić fryzurę czy zadbać o włosy, występuje keratynowe prostowanie włosów. Dla kogo zabieg ten jest odpowiedni i jak działania na włosy – odpowiedzi na te pytania warte są uwagi.

Wsparcie keratyną

Keratyna to grupa nierozpuszczalnych w wodzie białek fibrylarnych, które wytwarzane są przez keratynocyty w procesie keratynizacji. Występuje ona w formie miękkiej lub twardej, a jej znaczenie dla ludzkiego organizmu jest większe, niż może się wydawać.’

Poddane zabiegowi keratynowego prostowania włosy stają się nie tylko proste niczym struny, ale również gładkie i odżywione. Zabieg polega na wtłoczeniu we włosy keratyny, która jest jednym z budulców włosa, w celu uzupełnienia ubytków oraz nadanie włosom mocy. Keratynę „podaje się” wraz z formaldehydem, nośnikiem białka. Duet ten jest wprasowany we włosy przy użyciu prostownicy nagrzanej do wysokiej temperatury – między 200 a 240 stopni – z tego też względu najlepiej jest, gdy zabieg przeprowadza specjalista, który nie doprowadzi do spalenia włosów.

Prostowanie keratyną w domu

Wiele salonów fryzjerskich i kosmetycznych oferuje wśród usług keratynowe prostowanie włosów – zabieg ten sprawia, iż włosy poddane działaniu keratyny stają się mocniejsze, gładsze. Jednak żeby uzyskać taki efekt, nie jest konieczna wizyta w salonie – możliwe jest bowiem keratynowe prostowanie włosów w domu.

Kto może tego spróbować? Każdy, kto tylko ma odwagę, gdyż nie potrzeba do tego wielkich umiejętności, liczyć jednak należy się z tym, że zabieg przeprowadza się w domowym zaciszu również w wysokiej temperaturze. Można skorzystać z pomocy bliskiej osoby, jeżeli ma się obawy.
Do zabiegu potrzebny będzie zestaw do keratynowego prostowania włosów – nabyć można go przez internet w sklepach dedykowanych fryzjerom. Będzie to inwestycja tańsza niż w przypadku zabiegu w salonie fryzjerskim, jednak decydując się na przeprowadzenie zabiegu w domu, należy pamiętać o odpowiednim doborze keratyny. Kosmetyki do domowej pielęgnacji znaleźć można tu: https://amazonkeratin.pl/home/domowa-pielegnacja/

Odpowiednia pielęgnacja

Jak w przypadku każdego podobnego zabiegu, podczas którego włosy poddane są działaniu różnych środków i preparatów, ważne jest zadbanie o ich odpowiednią pielęgnację. Nie inaczej jest w przypadku włosów po ich keratynowym prostowaniu. Co powinno znaleźć się po tym zabiegu w łazience i po co należy regularnie, zgodnie z poleceniem producenta i fryzjera, sięgać? Z pewnością po dedykowane produkty, takie jak szampony do włosów po keratynie – w odróżnieniu od zwykłych szamponów, jakie można zakupić w sklepach czy drogeriach, te dedykowane w swoich składzie zawierają substancje skomponowane tak, by wydłużyć działanie zabiegu. Regularne stosowanie produktów przeznaczonych dla włosów po keratynowym prostowaniu pozwoli na zachowanie włosów w dobrej kondycji i zdrowiu.

Kiedy powinna rozpocząć się domowa pielęgnacja po keratynie? Od razu po wykonaniu zabiegu, gdyż pozwoli to na zachowanie efektu. Poza szamponami w domowej pielęgnacji warto nie zapominać o stosowaniu także odżywek i masek do włosów – dzięki temu zachowa się pewność, że efekt prostowania utrzyma się na włosach, a one cały czas będą odpowiednio gładkie, nawilżone i zdrowe.

Poszukując produktów po pielęgnacji, które faktycznie zadbają o stan włosów po zabiegu, warto zajrzeć na stronę amazonkeratin.pl i zapoznać się z bogatą ofertą. Bez wątpienia wśród licznych środków uda się znaleźć te najbardziej polecane, które skutecznie zadbają o włosy i pozwolą cieszyć się ich prostą fakturą przez długi czas.