Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Każdego roku lato odbija na skórze swój ślad. Piekący upał, zanieczyszczenia czy wilgoć mogą zatrzeć jej naturalny blask, a czasami mogą być przyczyną infekcji. Aby uniknąć tych wszystkich kłopotów i aby Twoja skóra była promienna zadbaj o jej prawidłowe nawilżenie i zastosuj kilka sprawdzonych trików.

Pielęgnacja skóry może być prawdziwym rytuałem. Niezależnie od tego czy jest to szybki peeling i nawilżenie, czy wieloetapowy zabieg. Na szczególną uwagę zasługuje dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

Na czym polega podwójne oczyszczanie?

Oczyszczanie skóry na koniec dnia jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala usunąć makijaż, brud i wiele zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. Zaniedbanie wieczornego rytuału, spanie z make-upem może skutkować pojawieniem się na twarzy bolesnych wyprysków.

Oczyszczanie skóry powinnaś zacząć od użycia kosmetyku na bazie oleju lub wody micelarnej, aby zetrzeć makijaż i nadmiar sebum. Drugi etap obejmuje użycie środka myjącego, który wniknie w pory. Takie traktowanie skóry twarzy zapewnia dogłębne oczyszczenie z pozostałości makijażu i różnych zanieczyszczeń.

Pamiętaj o złuszczaniu skóry

Podstawową zasadą pielęgnacji skóry jest złuszczanie. Każdego dnia Twoje ciało zrzuca komórki skóry. Jeśli nie pozbywasz się ich regularnie sprawiają, że cera staje się matowa i sucha. Bez względu na to, ile balsamu nawilżającego użyjesz, nie będziesz mieć promiennej, zdrowo wyglądającej skóry. Dlatego 2-3 razy w tygodniu rób peeling całego ciała. Na efekty nie będziesz musiała długo czekać.

Wybieraj kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym

Ochrona przeciwsłoneczna jest wskazana i nie ma co dyskutować z tym faktem. Jeśli został Ci krem z filtrem z zeszłego roku, najlepiej go wyrzuć i kup nowy. Filtry przeciwsłoneczne mają określoną datę ważności. Kup w drogerii kosmetyk, który zawiera filtry UVA i UVB. Ważne jest również to, by posiadał SPF30 lub SPF50. Kobiety bardzo często nakładają zbyt mało kremu przeciwsłonecznego na twarz. Potrzebna ilość to mniej więcej tyle, ile mieści się na pełnej łyżeczce. Kiedy przebywasz długo na słońcu, musisz pamiętać, że jednorazowe nałożenie kremu to za mało. Musisz powtarzać czynność co dwie godziny. Dzięki temu Twoja skóra będzie odpowiednio chroniona.

Nie przesadzaj z makijażem

Latem najlepiej jest ograniczyć makijaż do minimum. Słońce plus podkład to nie jest najlepsze połączenie. Jeśli koniecznie chcesz być umalowana na plaży, koniecznie nałóż puder z wysokim SPF. Pamiętaj też o ochronie ust. Zawsze miej przy sobie błyszczyk lub balsam z SPF15.

Nawilżaj ciało balsamem

Znajdź w drogerii balsam, którego nie będziesz zapominała używać. Lato to czas, kiedy zimowe masło do ciała absolutnie się nie sprawdzi. Najlepiej wybierz takie kosmetyki, które mają lekką konsystencję i szybko się wchłaniają. Świetnym rozwiązaniem są owocowe, orzeźwiające musy do ciała. Pamiętaj, że powinnaś nakładać balsam zaraz po prysznicu, wtedy Twoje ciało najlepiej wchłonie balsam nawilżający.