Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Manicure stał się dziś nie tylko sposobem na zadbanie o estetyczny wygląd dłoni, ale prawdziwą sztuką. Coraz częściej spotkacie salony, w których można wykonać nietuzinkową dekorację paznokci, a stylistki niczym zawodowe malarki, ozdabiają dłonie klientek wyjątkowymi wzorami. Do wykonywania tego zawodu, oprócz talentu, potrzebne są z pewnością umiejętności i wiedza praktyczna. Gdzie ją zdobyć? Bez wątpienia na kursie. Ofert szkoleniowych jest bardzo wiele, dlatego – zanim zdecydujecie się na konkretną propozycję – sprawdźcie, kto prowadzi zajęcia, jakie umiejętności zdobędziecie, a także ile kosztuje kurs.

Kurs stylizacji paznokci

Na początku trzeba wspomnieć, że kurs stylizacji paznokci to nie tylko realizacja pasji, ale także drzwi do nowego i bardzo popularnego zawodu. Jeśli zdobyte umiejętności będziecie umieli przenieść na grunt profesjonalny, wówczas opcji zatrudnienia czy też uruchomienia własnego salonu będzie bardzo dużo. Dlatego też tak ważny jest wybór szkolenia, na którym odkryjecie wszystkie tajniki związane z wykonywaniem nowoczesnego manicure. Tego rodzaju kursów warto poszukiwać w dużych firmach, które oprócz działalności edukacyjnej, prowadzą także własne studia stylizacji paznokci. Będziecie w nich mogli przećwiczyć zdobyte umiejętności, a być może także znaleźć pracę.

Z uczestnictwem w kursie wiążą się opłaty. W zależności od rodzaju szkolenia, jego intensywności oraz certyfikatu, jaki otrzymacie po zakończeniu, odpłatność może wynieść od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, jeśli będziecie szkolić się w renomowanych ośrodkach międzynarodowych. Wszystkie koszty pomoże wam pokryć szybka gotówka. Aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje szkolenie, warto wybierać oferty gwarantujące otrzymanie świadectwa lub certyfikatu uznawanego przez najlepsze salony manicure. Tego rodzaju propozycje znajdziecie na pewno w firmach zajmujących się produkcją lakierów czy sprzętu do profesjonalnej stylizacji paznokci.

Co po kursie?

Jak wspomnieliśmy, profesjonalny kurs otwiera szereg możliwości zmiany swojego dotychczasowego życia zawodowego. Jedną z opcji jest zatrudnienie się w renomowanym salonie i zdobywanie cennego doświadczenia pod okiem fachowców. Plusem tego rozwiązania jest na pewno brak kosztów inwestycyjnych, jakie musicie ponieść. Pracujecie na sprzęcie i produktach pracodawcy, a poza tym możecie skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych stylistów. Kolejną opcją jest uruchomienie własnego studia.

W tym przypadku blokadą są często niewystarczające środki finansowe. Rozwiązaniem jest szybka gotówka, która przyspieszy start własnego biznesu. O co musicie zadbać? Przede wszystkim o lokal w dobrym miejscu. Konieczny będzie także sprzęt, lakiery, autoklaw do sterylizacji narzędzi oraz reklama. Po kilku miesiącach funkcjonowania przekonacie się, że popyt na tego rodzaju usługi jest ogromny, dlatego też kolejnym krokiem w rozwoju własnej marki będzie zatrudnienie dodatkowych stylistów, a tym samym zwiększenie obrotów.