Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Zegarki Wilsdorf & Davis (dziś firma jest znana pod zupełnie inną nazwą) cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród zawodowych żeglarzy, jak i amatorów. Oto modele szczególnie polecane do sportów wodnych.

Rolex – pierwszy wodoodporny model trafił do sprzedaży w 1927 roku

Marka Rolex istnieje na świecie od 1905 roku, firma, która początkowo jedynie sprzedawała zegarki, została założona przez wizjonera Hansa Wilsdorf. Biznesmen postawił sobie za cel popularyzację zegarków naręcznych (w tamtych czasach modne były modele kieszonkowe). Pierwszy wodoodporny zegarek wyprodukowany przez przedsiębiorstwo pojawił się na rynku dopiero w 1927 roku. Model Oyster reklamowała słynna brytyjska pływaczka. Dziś w sklepach możemy zakupić najnowszą generację zegarków Oyster-Perpetual.

Rolex Oyster Perpetual

Rolex Oyster Perpetual to zupełnie nowa generacja wodoodpornych zegarków. W kolekcji znalazły się modele z cyferblatami w żywych kolorach, a także elegancki i minimalistyczny Oyster Perpetual 41. Co wyróżnia tę linię? Przede wszystkim wodoszczelność do 100 metrów, wskaźnik rezerwy chodu (około 70 godzin) oraz samonakręcający się mechanizm. Oyster Perpetual posiadają bransoletę złożoną z płaskich i trójelementowych ogniw oraz różnokolorowe tarcze ozdobione znacznikami wykonanymi z 18-karatowego złota. Dzięki temu zegarki są odporne na matowienie.

Zegarek Rolex jest znany z tego, że jako pierwszy na świecie zegarek naręczny otrzymał tytuł chronometru. Modele z linii Rolex Oyster Perpetual także posiadają certyfikat od COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres – niezależny szwajcarski instytut specjalizujący się w testach chronometrycznych). Odznaczenie świadczy o najwyższych standardach jakości produkowanych mechanizmów.

Rolex Yacht-Master

Zegarki Rolex towarzyszą od lat żegludze. Marka partneruje wielu prestiżowym jachtklubom, instytucjom oraz międzynarodowym regatom. Poza Oyster Perpetual do żeglugi polecana jest także kolekcja Yacht-Master. To zegarki o intensywnie czarnej tarczy i dwukierunkowym obrotowym pierścieniu wykonanym z 18-karatowego różowego złota. Wyróżnia je wodoszczelność do 100 metrów oraz mechanizm służący do odliczania czasu przepłynięcia pomiędzy dwiema bojami – zostały one stworzone specjalnie z myślą o regatach.

Yacht-Master można zaprogramować tak, by odliczał on czas od jednej do dziesięciu minut. Programowanie zostaje zapamiętane i po zresetowaniu zegarek powraca do wcześniejszych ustawień. Raz uruchomione odliczanie możemy szybko zsynchronizować z oficjalnym pomiarem czasu wyścigu. Linię Yacht-Master wyróżnia elegancki design oraz niezwykle praktyczny charakter. Poza klasycznym zegarkiem wykonanym z różowego złota Everose są także inne luksusowe modele, np. z żółtego złota lub białego złota i platyny. W sprzedaży znajdziemy także Yacht-Mastery na gumowym pasku. Gwarantują one wyjątkową czytelność w każdych warunkach, w tym także w ciemności.