Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Pole dance już wiele lat temu przestał być kojarzony wyłącznie z tańcem erotycznym, a po uznaniu go za dyscyplinę sportową zagościł w rutynie wielu z nas. Dziś możemy z zachwytem przyglądać się wyjątkowym figurom akrobatycznym udostępnianym przez osoby trenujące od wielu lat. Zastanawiasz się, czy ty również możesz być jedną z takich osób? Pole dance to rodzaj sportu, który z szeroko otwartymi ramionami przyjmuje każdego. Poznaj trzy powody, dla których powinnaś dać mu szansę.

Trening na rurze pole dance – lepszy od siłowni?

Efekty treningu w studio pole dance możemy śmiało porównywać do tych uzyskanych na siłowni. Rura do pole dance ma jednak istotną przewagę nad ciężarami – pozwala zabić monotonię. O ile w przypadku treningów na siłowni stosujemy się do rozpisanego harmonogramu ćwiczeń, o tyle każde zajęcia pole dance to nowe figury i akrobacje. Pole dance jest także nieograniczony pod względem rozwoju – ciężko znaleźć moment, w którym uznamy, że jesteśmy już profesjonalistami i nic więcej nie możemy wynieść z zajęć. Trening siłowy, choć na początku jest wielką tajemnicą, w pewnym momencie staje się monotonny, a wykonywane ćwiczenia nie możemy już w żaden sposób ulepszyć.

Trening na rurze do pole dance pozwala wyrzeźbić mięśnie ramion, pośladków, brzucha, łydek, ud, pleców i barków. Sport ten angażuje tak naprawdę każdy centymetr ciała. Możemy być jednak spokojni – choć jest to sport siłowy, zbyt duży przyrost mięśni nie jest możliwy.

Rura do pole dance – sposób na zwiększenie pewności siebie

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie pewności siebie jest zadbanie o własną sylwetkę. Moment, w którym szerokie, maskujące nadprogramowe kilogramy ubrania chowasz na dnie szafy, jest idealnym dowodem na to, że warto trenować taniec na rurze.

Pewność siebie wzrasta także wraz ze wzrostem świadomości własnego ciała. Trening na rurze pole dance pozwala poznać każdy najmniejszy centymetr ciała. Podczas zajęć niejednokrotnie dowiesz się o istnieniu mięśnia, o którym istnieniu nie miałaś nawet pojęcia. Z wielu poradników możesz dowiedzieć się jaką postawę ciała przyjmować, by inni postrzegali Cię za pewną siebie osobę. W przypadku treningu pole dance nie musisz nawet się nad tym zastanawiać, pewność siebie przychodzi sama, a co najlepsze – jest w pełni naturalna i wynika z wewnętrznego poczucia własnej wartości.

Trening na rurze pole dance sposobem na lepsze samopoczucie

Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Podczas treningu na rurze, który należy do jednych z bardziej intensywnych sportów, uaktywniają się hormony – w tym endorfiny. To właśnie dzięki nim, nawet najgorszy dzień możemy zakończyć z energią i motywacją. Pole dance może także wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne. Regularne treningi pozwalają rozładowywać napięcie, tym samym wpływają na spokojniejszy sen. Pole dance powinny wypróbować w szczególności osoby, które nie potrafią poradzić sobie z nadmiarem stresu w ich życiu. Choć nie zawsze jest to recepta i w wielu przypadkach konieczna będzie pomoc specjalisty, trening z całą pewnością nie zaszkodzi.