Zdecydowana większość z nas na co dzień pamięta, aby oczyścić i nawilżyć skórę twarzy, użyć wieczorem balsamu do ciała i kilka razy dziennie sięgnąć po regeneracyjny krem do rąk. Niestety, w codziennej pielęgnacji zdarza nam się jednak zapomnieć o skórze głowy, która – podobnie jak inne partie ciała – narażona jest na działanie niekorzystnych czynników, podrażnienia, a nawet choroby. Warto więc o nią zadbać, w czym pomogą m.in. profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.
Z tekstu dowiesz się:
- jakie są najczęstsze choroby skóry głowy,
- przy jakich problemach pomóc może mezoterapia skóry głowy.
Skóra głowy na co dzień narażona jest na działanie wielu różnych niekorzystnych czynników. Zdarza się, że sięgamy np. po szampony, które zawierają w składzie sztuczne barwniki, aromaty oraz substancje, które podrażniają naskórek – efektem tego może być np. swędząca skóra głowy. Obojętne dla niej nie jest częste używanie suszarki, prostownicy i lokówki, a także sięganie po różnego rodzaju produkty do stylizacji, takie jak żel do włosów, pianka czy lakier. Osadzają się one nie tylko na włosach, ale również na naskórku, co u części osób wywoływać może właśnie przesuszenie i swędzenie głowy.
Choroby skóry głowy – gdy potrzebna jest pomoc specjalisty…
Swędząca, sucha skóra głowy, różnego rodzaju wysypki i wypryski czy wypadanie włosów mogą być wywołane nie tylko przez nieprawidłową pielęgnację, czy codzienne zabiegi stylizacyjne. Skóra głowy, podobnie jak skóra na innych miejscach na ciele, narażona jest na rozwój różnego rodzaju schorzeń, których diagnostyką i leczeniem najczęściej zajmuje się specjalista dermatolog.
Dość powszechnie występujące choroby skóry głowy to między innymi:
- łupież – objawia się świądem skóry głowy oraz łuszczeniem się naskórka, co jest widoczne w postaci białych płatków skóry, może mieć charakter suchy (wówczas płatki opadają na odzież) lub łojotokowy (w takiej sytuacji przyklejają się do powierzchni głowy),
- łojotokowe zapalenie skóry głowy – jest to schorzenie przewlekłe, o charakterze nawrotowym, występujące m.in. u osób z obniżoną odpornością organizmu, objawia się łuszczeniem naskórka, charakterystycznym rumieniem oraz silnym świądem głowy, którym często – choć nie zawsze – towarzyszy łojotok,
- grzybica skóry głowy – wywoływana jest przez nadmierne namnażanie bytujących na skórze głowy grzybów, głównie z rodziny Microsporum canis i Trichophyton tonsurans, podstawowym objawem jest swędząca skóra głowy oraz obecność zmian zapalnych w postaci wyprysków i zaczerwienienia.
Mezoterapia skóry głowy – co to za zabieg?
Problemy ze skórą głowy dotyczyć mogą również nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia – mogą one być związane zarówno z nieprawidłową pielęgnacją, dietą ubogą w niezbędne witaminy i składniki mineralne czy stresem, ale miewają również podłoże hormonalne (tak dzieje się m.in w przypadku spotykanego głównie u mężczyzn łysienia androgenowego) lub autoimmunologiczne (jak np. łysienie plackowate).
Jednym ze sposobów na złagodzenie wypadania włosów oraz ograniczenie łysienia o różnym podłożu jest mezoterapia skóry głowy – zabieg medycyny estetycznej, który wykonywany jest w klinice ESTELL w Warszawie. Polega ona na podaniu w skórę głowy w formie iniekcji dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta koktajli odżywczych i substancji aktywnych w ilościach nieosiągalnych dla innych zabiegów kosmetycznych. W klinice ESTELL mezoterapia skóry głowy wykonywana jest m.in. przy pomocy preparatu Dermaheal HRS, który dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
Zabieg wzmacnia cebulki włosów, nawilża i odżywia skórę głowy, zwiększa gęstość i grubość włosów, hamuje ich wypadanie oraz wspomaga odrost. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonać cykl 4 zabiegów co dwa tygodnie.
Najnowsze komentarze