Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Płyn micelarny do demakijażu – czym jest?

Płyny micelarne coraz bardziej zyskują na popularności, spychając mleczka i płyny do demakijażu na drugi plan. Skąd bierze się taka popularność tych kosmetyków? Jak działają płyny micelarne i kto może je stosować?

Płyn micelarny do demakijażu zawiera w sobie micele, czyli mikroskopijne „kapsułki”, które przyciągają zanieczyszczenia niczym magnes. Micele skutecznie pozbywają się zarówno zanieczyszczeń tłustych i naturalnych (sebum i pot), jak i zanieczyszczeń zewnętrznych, czyli makijażu i kurzu. I to jest właśnie jedna z największych zalet płynów micelarnych – bez problemu radzą sobie one z każdym rodzajem brudu, który w ciągu dnia osadza się na twarzy. Co więcej, jest to kosmetyk, który jest wyjątkowo delikatny dla naszej skóry, nie podrażnia jej i nie powoduje zaczerwienień. Płyn micelarny do demakijażu jest więc odpowiedni także dla osób, które borykają się ze skórą wrażliwą.

Warto jednak pamiętać, że płyn micelarny nie zastąpi nam toniku do twarzy. Dlatego po skutecznym demakijażu należy zastosować także tonik, aby przywrócić skórze jej naturalne pH. Co więcej płyny micelarne nie posiadają także właściwości nawilżających, dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry, powinniśmy aplikować także swój ulubiony krem nawilżający.

Płyn micelarny do demakijażu – dla kogo?

Płyn micelarny to rozwiązanie doskonałe, ponieważ mogą go stosować osoby z każdym typem cery. Jest to kosmetyk idealny dla kobiet, które posiadają cerę wrażliwą i naczynkową, ponieważ nie podrażnia on skóry, nie zawiera sztucznych substancji i dodatkowo łagodzi. Płyn micelarny nie pozostawia także tłustej warstwy i sprawia, że skóra wygląda na odświeżoną i czystą, dzięki czemu świetnie sprawdza się także w przypadku cery przetłuszczającej się.

Co więcej, w drogeriach dostępnych jest wiele płynów micelarnych, dedykowanych wszystkim typom cery. Każda z nas znajdzie więc idealny płyn micelarny dla siebie.