Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Planujesz wyjazd wakacyjny i zależy Ci na tym, by maksymalnie wykorzystać ten czas? Noszenie okularów korekcyjnych może się wiązać z pewnymi ograniczeniami albo przynajmniej z brakiem komfortu w niektórych sytuacjach. Przed urlopem sięgnij po soczewki kontaktowe, dzięki którym przyjemniejsze staną się kąpiele w morzu, jeziorze czy basenie, łatwiejsze będzie żeglowanie i inne sporty wodne. Okulary można łatwo stracić lub zniszczyć podczas pobytu na biwaku, wycieczki górskim szlakiem, czy grania w siatkę na plaży. Dzięki dobrze dobranym szkłom kontaktowym masz szansę cieszyć się swoimi wakacjami i w pełni czerpać z nich radość.

Jakie są zalety soczewek dwutygodniowych?

Szkła kontaktowe to przede wszystkim wygoda, której nie dają okulary. Swoboda poruszania się, nieograniczone pole widzenia oraz brak strachu przed stłuczeniem szkieł, czy zniszczeniem oprawek, to niesamowita ulga dla wszystkich, którzy zamiast okularów włożą soczewki. Ogromną wygodą jest fakt, że nosząc szkła kontaktowe, nie musisz martwić się, że zaparują lub deszcz ograniczy Ci widoczność. Bez problemu możesz włożyć na nos okulary przeciwsłoneczne, kask motocyklowy czy maskę do nurkowania.

Na rynku dostępne są roczne, kwartalne, miesięczne, dwutygodniowe i jednodniowe soczewki kontaktowe. Im dłuższa data przydatności, tym dany produkt wymaga intensywniejszej pielęgnacji.

Soczewki dwutygodniowe każdego wieczoru należy umieścić w pojemniczku, wypełnionym specjalnym płynem pielęgnacyjnym. Przed założeniem szkieł, konieczne jest umycie i zdezynfekowanie rąk. Zachowując podstawowe zasady higieny, możesz używać swoich soczewek przez 14 dni. Po tym czasie bezwzględnie trzeba je wyrzucić. W niektórych przypadkach istnieje możliwość stosowania ich przez 7 dni i 6 nocy bez zdejmowania. Taka opcja powinna być jednak poparta zgodą okulisty lub optometrysty.

Warto tu również wspomnieć o kosztach. Soczewki dwutygodniowe są tańsze w użytkowaniu niż jednodniowe. Jeżeli więc na co dzień nosisz okulary, a kontakty stosujesz sporadycznie, na wyjazd wakacyjny zaopatrz się w soczewki 14-dniowe. Zapewnią Ci komfort przez cały urlop. Są one cieńsze, a dzięki temu wygodniejsze niż soczewki miesięczne.

Jakie soczewki wybrać na wyjazd?

Jeśli szukasz dobrej jakości kontaktów, postaw na cenioną markę ACUVUE. Jej produkty charakteryzują się dobrą przepuszczalnością powietrza oraz gwarancją optymalnego nawilżenia oczu. Duży wybór modeli i wielkości opakowań sprawia, że każdy może wybrać opcję dostosowaną do swoich potrzeb.

Dla osób, które zwykle noszą okulary korekcyjne, podczas urlopu najlepiej sprawdzą się soczewki dwutygodniowe. Dużą popularnością cieszą się soczewki ACUVUE OASYS with Transitions. Wyposażone zostały one w filtry UV, chronią oczy przed światłem słonecznym, a dodatkowo redukują poświatę. Polecane są szczególnie kierowcom z powodu nagłych zmian oświetlenia, z którymi muszą się zmagać.

W poszukiwaniu wygody i niskiej ceny sprawdź ofertę na soczewki ACUVUE w Kodano.pl. Wybierz dogodne dla siebie rozwiązanie, które pomoże Ci wykorzystać swój urlop na 100%. Pozbądź się ograniczeń i skup na ulubionej formie wypoczynku.