Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Wiskoza jest to materiał którego włókna pozyskuje się w wyniku chemicznej obróbki celulozy, natomiast celulozę do produkcji tych włókien otrzymuje się z masy drzewnej głównie drzew iglastych. Masę poddaje się działaniu ługu sodowego a następnie dwusiarczku węgla. Sztuczny jedwab(tak nazywa się wiskozę) dość trudno zakwalifikować jako włókno naturalne lub sztuczne, ponieważ co prawda powstaje z surowca naturalnego ale jednak cała obróbka wymaga użycia wielu środków chemicznych.

Wiskoza – właściwości

Wiskoza w swoich właściwościach przypomina bawełnę bardzo dobrze chłonie wilgoć i jednocześnie pomaga skórze oddychać, jednak wizualnie i dotykowo jest bardziej zbliżona do jedwabiu. W dotyku jest śliska, miękka, delikatna i sprawia wrażenie „chłodnego” materiału. Jest Jako wady tego materiału należy wymienić łatwość gniecenia oraz odkształcania się. Jeżeli pierzemy grube rzeczy to należy suszyć je na płasko, natomiast zawsze należy czytać metki z informacjami o konserwacji ponieważ jest to materiał który nie wybacza błędów takich jak na przykład zbyt wysoka temperatura.

Spodnie damskie z wiskozy

Jak wspomnieliśmy wcześniej wiskoza ma bardzo dużo zalet. Posiada cechy jedwabiu, bawełny, wełny… każdy może w niej znaleźć coś dla siebie. Czy wiskoza to odpowiedni materiał na spodnie damskie? Oczywiście że tak ponieważ jest miękka więc automatycznie wygodna, a to bardzo ważne w przypadku spodni. Każda kobieta i dziewczyna wie jak istotne jest czuć się komfortowo w spodniach, szczególnie latem gdy żar leje się z nieba. Nie każda pani lubi nosić w lecie spódnice czy sukienki i częściej sięgają po spodnie szukając zwiewnych, oddychających materiałów i w takich sytuacjach sztuczny jedwab odpowiada na te potrzeby. Wiskoza dostępna jest we wszystkich kolorach i wzorach, więc spodnie mogą być projektowane w najróżniejszych fasonach. Zwiewne kolorowe i luźne do chodzenia na co dzień, czarne eleganckie dopasowane, bądź z szerokimi nogawkami świetnie sprawdzą się w pracy biurowej (cały czas zapewniając komfort noszenia), natomiast na przykład białe wiskozowe spodnie z gumeczkami na kostkach idealnie nadadzą się na letnie garden party. Nie ma takiej możliwości aby nie udało się znaleźć jakiegoś fasonu wśród spodni z wiskozy, ponieważ projektanci bardzo cenią sobie tą tkaninę i w każdym sezonie wypuszczane są nowe modele według najświeższych trendów.

Spodnie damskie z wiskozy zalety – podsumowanie

Obecnie bardzo duży wybór spodni może przyprawić o zawrót głowy. Czasami niezmiernie trudno się zdecydować wśród wielu fasonów i wzorów na te jedne jedyne. Czym się więc kierować podczas poszukiwań? Otóż najlepiej rodzajem materiału z jakiego są wykonane. Wiskoza jest świetnym surowcem na spodnie damskie. Jest oddychająca, miękka, bardzo dobrze układa się na ciele i dopasowuje do kształtów. Pomimo tego że może łatwo się gnieść jej zalety zdecydowanie biorą górę nad wadami. Warto również sięgać po spodnie, które mają w swoim składzie minimum 50 procent wiskozy, ponieważ materiał ten bardzo dobrze równoważy właściwości innych materiałów. Dla przykładu jeżeli połączymy wełnę z wiskozą, to ta druga zniweluje efekt drapania wełny, a co za tym idzie większy komfort noszenia ubrania. Należy pamiętać, aby zawsze przed włożeniem do pralki spodni z wiskozy zapoznać się z informacjami na temat czyszczenia widniejącymi na metce, może się zdarzyć iż producent zaleci tylko i wyłącznie czyszczenie chemiczne i naprawdę warto stosować się do takich zaleceń (sztuczny jedwab nie lubi wysokiej temperatury i może się odkształcać pod jej wpływem). Bez wątpienia postępowanie zgodnie z takimi radami sprawi, że nasze spodnie damskie z wiskozy będą nam długo służyć. Na koniec warto dodać, iż pomimo tych wszystkich bardzo dobrych właściwości wiskoza jest stosunkowo tanim materiałem, co powoduje że mamy naprawdę duży wybór spodni w przystępnych cenach i w bardzo dobrej jakości, a takie połączenie nie zdarza się często. Tak więc nie pozostaje nam nic innego tylko wyruszyć na zakupy te stacjonarne lub online (według upodobań) i spośród całej palety dostępnych spodni szukać tych z wiskozy.