Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Gęste, mocno i unoszące się od nasady włosy to marzenie każdej kobiety! Jak sprawić, by cienkie i matowe włosy uzyskały objętość? Przede wszystkim właścicielki tego typu włosów muszą nastawić się, że uzyskanie takie efektu to niekiedy długotrwały proces. Pomocne w tym są nie tylko produkty pielęgnacyjne, ale również różnego typu nutrikosmetyki, czyli suplementy diety bogate w witaminy i minerały, które poprawiają ich kondycję.

Szukasz więcej porad dotyczących włosów? Znajdziesz je na blogu kosmetycznym Drogerii Olmed pod adresem: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykuly/wlosy,4.html

Wzmocnienie włosów a objętość fryzury

Bez mocnych i zdrowych włosów można zapomnieć o obfitej objętości! O wzmocnienie włosów można zadbać zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Posiadaczkom bardzo cienkich, wypadających włosów wychodzą naprzeciw producenci suplementów diety, dostarczając odpowiednie preparaty. Suplementy diety z witaminą A, E oraz biotyną mogą wspomagać wzmocnienie struktury włosów i ograniczyć ich nadmierne wypadanie.

Aby zwiększyć pożądany efekt warto zdecydować się na kurację zewnętrzną – czyli na dobór odpowiednich kosmetyków do włosów. Na rynku dostępne są szampony, odżywki, płukanki i maski do włosów o działaniu wzmacniającym. W czołówce naturalnych składników aktywnych, które stymulują wzrost zdrowych i mocnych włosów znajduje się niezastąpiony skrzyp polny, pokrzywa, a także szałwia, chmiel, czy olej rycynowy. Wśród dermokosmetyków znajdziemy również preparaty, na przykład z keratyną, która odbudowuje i regeneruje zniszczoną strukturę włosa. Dla maksymalnych efektów, warto zdecydować się na zabieg olejowania włosów. Potraktowanie włosów dobroczynnym działaniem olejów naturalnych sprawi, że włosy staną się zdecydowanie mocniejsze, elastyczne i grubsze. W ekstremalnych sytuacjach, kiedy włosy są cienkie i przesuszone warto zdecydować się na terapię ampułkami.

Taka kuracja trwa zwykle kilka tygodni i uzupełnia ją specjalistyczne produkty wspomagające – szampon i odzywka. Ampułki na wzrost włosów przyspieszają proces wzrostu i zagęszczania włosów, który może okazać się niewykonalny w przypadku stosowania tradycyjnych preparatów.

Jak uzyskać naturalny efekt objętości?

Regeneracja i wzmocnienie cienkich włosów pozwala przejść do dalszego kroku, czyli zwiększania objętości włosów. Należy jednak pamiętać, że nadmiar kosmetyków nie sprzyja uniesieniu włosów, ponieważ są one obciążone. W drogeriach dostępne są specjalne produkty – szampony, odżywki, mgiełki i maski – nadające objętość włosom. Decydując się na zakup warto zdecydować się na kosmetyki z komosą ryżową, która zauważanie podnosi włosy u nasady.

Naturalny efekt objętości można również uzyskać domowymi sposobami. Pierwszym trikiem jest nałożenie odżywki na włosy przed umyciem ich szamponem. Pozwoli to oczyścić włosy z pozostałości kosmetyku sprawiając, że włosy nie będą obciążone. Kolejnym rozwiązaniem na uniesienie włosów jest suszenie włosów z głową w dole. Dzięki temu w pierwszej kolejności ciepłym powietrzem będzie traktowana najbardziej wewnętrzna warstwa włosów, co optycznie zwiększa ich objętość.

Powyższe wskazówki stanowią jedynie zbiór porad, które mogą wspomagać uzyskanie wymarzonej objętości. Natomiast, w niektórych przypadkach, zależnie od indywidualnych uwarunkowań mogą okazać się bezskuteczne. Wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi w salonach fryzjerskich. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo zaskakujących efektów, rezultaty mogą być ograniczone w czasie. Najczęściej spotyka się, że są one widoczne do 10-15 myć, a więc to jedynie rozwiązanie tymczasowe.