Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Wizyta u dentysty jest jednym z bardziej stresujących przeżyć. Niektórzy odwiedzają gabinet stomatologiczny dopiero wtedy, gdy nie mogą już znieść bólu i prowadzić normalnego życia. Często za takim zachowaniem stoją powody psychologiczne takie jak na przykład trauma i złe wspomnienia z przeszłości. Należy jednak zauważyć, że dziś nie powinniśmy już obawiać się leczenia stomatologicznego ponieważ medycyna rozwija się cały czas, a lekarze w Polsce korzystają z najnowocześniejszych oraz skutecznych metod znieczulenia, co pozwala przeprowadzić niezbędne zabiegi zupełnie bezboleśnie.

Ważna profilaktyka

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. W zapobieganiu poważnym problemom zdrowotnym dotyczącym jamy ustnej pomoże regularna profilaktyka, którą warto wprowadzać już od najmłodszych lat. Lekarz dentysta Kraków wykryje bowiem nawet najmniejsze niepokojące zmiany i zaproponuje najwłaściwszą metodę leczenia. Dzięki temu każdy problem możemy wyleczyć szybko (często wystarczy tylko jedna wizyta), bez bólu i zdecydowanie taniej. Unikanie regularnych wizyt u dentysty może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, silnego bólu uniemożliwiającego codzienne życie, będzie też zdecydowanie droższe i bardziej skomplikowane (tak jak leczenie kanałowe, czyli endodontyczne).
Stomatolog udzieli nam również ważnych informacji i porad dotyczących codziennej higieny jamy ustnej oraz zaproponować konkretne produkty pomagające właściwie o tę higienę dbać. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci bo przecież rozwijanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat przyniesie korzyści w przyszłości.

Pełna oferta

Wizytę u dentysty kojarzymy przede wszystkim z kontrolą stanu naszych zębów oraz ewentualnym leczeniem. Dobry gabinet stomatologiczny to taki, którego oferta jest odpowiednio szeroka i pozwala zaspokoić potrzeby każdego pacjenta. Możemy zatem mówić o zabiegach stomatologii zachowawczej takich jak leczenie próchnicy, nadwrażliwości, wypełnianie ubytków, wybielanie zębów czy wspomniane już leczenie kanałowe (endodontyczne). W profesjonalnym gabinecie mamy także możliwość diagnostyki i leczenia chorób szczęki i twarzy poprzez zabiegi chirurgiczne. Może to być dla pacjenta stresujące przeżycie, warto zatem skorzystać z usług profesjonalistów, którzy skutecznie rozwiążą problem, sama wizyta zaś przebiegnie w miłej atmosferze.
W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się również leczenie ortodontyczne – polecane nie tylko nastolatkom, ale również wszystkim dorosłym, którzy chcą zadbać o piękny uśmiech.
Lekarz dentysta wykonuje także zabiegi z zakresu periodontologii, a więc związane z leczeniem dziąseł, rozchwianiem zębów czy odsłoniętymi szyjkami zębowymi.
Szczególnie ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz możliwość skorzystania z kompleksowego leczenia w jednym miejscu, warto więc wybrać taki gabinet, w którym uzyskamy pełną pomoc, również w zakresie najskuteczniejszego znieczulenia, wykonania zdjęć RTG czy konsultacji pozabiegowych.

Profesjonalna opieka

Oprócz szerokiej oferty medycznej i miłej obsługi, klientów zainteresują także inne zalety danego gabinetu, takie jak: możliwość szybkiej wizyty (przez całą dobę), a nawet wizyta domowa. Takie właśnie usługi świadczy całodobowe centrum stomatologiczne Denta-Med z Krakowa, którego pełną ofertę znajdziemy na stronie: denta-med.com.pl. W Centrum pacjenci mogą skorzystać z fachowej opieki medycznej leczenia przeprowadzanego w bezpiecznej i komfortowej atmosferze. Nowością w Centrum jest możliwość skorzystania z zabiegów stomatologii estetycznej. Tym, co wyróżnia firmę Denta-Med są także usługi mobilne, czyli przeprowadzanie zabiegów stomatologicznych w domu albo biurze.
Już dziś warto zapoznać się z bogatą ofertą tego Centrum i umówić wizytę stomatologiczną na miarę XXI wieku.